Новини

01.12.2020
580

Розпочато проведення енергоаудиту у будівлях УжНУ в рамках проєкту «Розумна енергія транскордонного співробітництва»

Розпочато проведення енергоаудиту у будівлях УжНУ в рамках проєкту  «Розумна енергія транскордонного співробітництва»

У рамках проєкту  «Розумна енергія транскордонного співробітництва», який  виконується та фінансується у рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020, розпочато проведення енергоаудиту у приміщеннях УжНУ до якого долучаться і студенти. У вівторок, 1 грудня, на хімічному факультеті відбулась зустріч студентів інженерно-технічного факультету із представниками проєкту та ознайомлення студентів з  процедурою проведення енергоаудиту.

Мирослава Лендьел, проректор УжНУ та керівниця проєкту,  зазначила: «Ми хочемо, щоб ви протягом цих днів здобули  цікавий досвід  та практичні навички. Можливо, здобуті знання  наштовхнуть вас на відкриття нової ніші у вашому  професійному зростанні. Дійсно, енергоаудит та енергозбереження є дуже популярними сферами, і на них тільки зростатиме попит. Вартість електроенергії зростає, тому громади будуть зацікавлені витрачати менше коштів на опалення садочків, шкіл, проводитимуть енергоаудит публічних приміщень. Можливо, через кілька років хтось із вас стане фахівцем, який братиме участь у тендерах по енергоаудиту. А для цього ми вже придбали тепловізор, який найближчим часом нам доставлять, і який використовуватиметься для освітніх та практичних потреб нашого університету».

Зустрівся зі студентами і Микола Сташко, технічний директор  компанії «Адамсон», яка є переможцем тендеру на послуги  енергетичного аудиту будівель, консультаційних послуг у галузях  інженерії та будівництва для УжНУ в рамках проєкту «Розумна  енергія транскордонного співробітництва України та Румунії» . Енергоаудитори компанії «Адамсон» єдині в Україні атестовані  Американським інститутом  ВРІ. Микола Сташко розповів  детальніше про специфіку компанії, принципи роботи, прилади, які  використовуються для енергоаудиту, умови співпраці компанії зі  студентами та багато іншого.

Отож, разом з Миколою Сташком, а також з головним електриком УжНУ Анатолієм Гичкою студенти перейшли до практичної частини – проведення енергоаудиту у приміщеннях УжНУ. Протягом цього тижня студенти разом з фахівцями проведуть енергоаудит на хімічному,  біологічному факультеті та гуртожитку №2. Студенти обстежуватимуть будівлі  для визначення поточного стану інженерних мереж освітлення, вентиляції, описуватимуть стан будівлі з кожної характеристики. А також проводитимуть  виміри тепловтрат та збиратимуть вихідну інформацію для подальших  енергетичних розрахунків.

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: