Новини

30.08.2019
927

Ректор УжНУ Володимир Смоланка доповів про підсумки роботи УжНУ у 2018/2019 навчальному році та пріоритетні завдання на наступний навчальний рік

Ректор УжНУ Володимир Смоланка доповів про підсумки роботи УжНУ у 2018/2019 навчальному році та пріоритетні завдання на наступний навчальний рік

У п’ятницю, 30 серпня, відбулось урочисте розширене засідання Вченої ради УжНУ з нагоди початку нового навчального року. Основним питанням на порядку денному стала доповідь ректора УжНУ, голови Вченої ради, проф. Володимира Смоланки «Про підсумки роботи ДВНЗ «УжНУ» у 2018/2019 навчальному році та пріоритетні завдання на 2019/2020 навчальний рік». На засідання були запрошені Надзвичайний та Повноважний посол Іван Грицак, ужгородський міський голова Богдан Андріїв, народний художник Володимир Микита.  

Відкриваючи засідання, ректор УжНУ Володимир Смоланка наголосив: «Всі ми знаємо, що вчора запрацювала новообрана Верховна Рада України,  і, безумовно, у держави та суспільства загалом попереду цікавий, хоч і непростий рік. Наш університет також входить у новий навчальний рік оновленим і з надією. Насамперед з оновленим колективом, завдяки новим студентам, які обрали наш  виш». 

 Передусім Володимир Смоланка розповів про попередні результати вступної кампанії до Ужгородського національного університету, яка триватиме до кінця жовтня. Нині до УжНУ  подано 9802 заяв на денну та заочну форми навчання бакалаврату та магістратури. А це на півтисячі заяв більше ніж минулоріч. Що важливо - чималий відсоток заяв абітурієнтів був з найвищим, першим пріоритетом. УжНУ останні роки позиціонує себе як університет не тільки для абітурієнтів із Закарпатської області. І в підтвердження цьому – цьогоріч до УжНУ подали заяви абітурієнти практично з усіх областей України, найбільше заяв надійшло від абітурієнтів із Закарпаття та Львівщини. 

Щодо успіхів на ниві науки й інновацій, то у 2019 році фінансування наукових проектів за рахунок коштів державного бюджету збільшилось на 1 млн. 172 тис. 285 грн. (на 12,6 %) і склало 9 млн. 292 тис. 575 грн. Науковці університету виконують 21 науковий проект.У 2019 році МОН України виділило 2 млн. 000 тис. грн. на придбання обладнання для Центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія експериментальної та прикладної фізики». МОН України ставиться з повагою до наукових здобутків УжНУ, про що свідчить кількість місць державного замовлення для вступу в аспірантуру у 2019/2020 навчальному році, яка зросла на 4% у порівнянні з минулим навчальним роком. 

На авторитетних міжнародних рейтингах УжНУ кожного року покращує свої позиції. На одному з найвідоміших рейтингів вишів світу «Webometrics» УжНУ посідає 11 місце серед усіх університетів України. Для порівняння, у 2014 році УжНУ займав тільки 145 місце. У не менш значущому науковому рейтингу «Scopus»  УжНУ посідає 13 місце серед вишів України. 

Продовжується закупівля обладнання не тільки для освітнього процесу, а й для проведення наукової діяльності викладачів та студентів. Зокрема, за результатами відкритих торгів, університетом укладені договори для закупівлі: системи для проведення полімеразної ланцюгової реакції з детекцією у режимі реального часу ARIA MX, спектрофотометра\флуориметра з кюветним модулем DS11-FX+, комплекту CORS станції (перманентна GNSS станція).

Однією із сильних сторін діяльності УжНУ є міжнародна співпраця. УжНУ співпрацює зі 116 партнерськими іноземними інституціями із 24 країн світу.  Серед низки позитивних моментів у минулому навчальному році: укладено 14 нових білатеральних міжнародних угод, здійснено 724 закордонних відряджень, з них 217 студентських, реалізовано 7 міжнародних освітніх програм подвійних дипломів, реалізовано 17 європейських проектів мобільності, прийнято 240  іноземних гостей.

Також у доповіді ректора Володимира Смоланки йшлося про енергозбереження, поточні ремонти, обсяги витрат на оплату матеріальної допомоги та матеріального заохочення, виховну та профорієнтаційну роботу, а також про виклики та плани на 2019-2020 навчальний рік. 

«Наступний рік для нашого університету стане знаменним. Адже ми наближаємося до відзначення 75-річниці УжНУ. І ми з вами зробимо все, щоб зустріти таке важливе свято нашого вишу зі ще кращими позиціями в рейтингах, міцнішою матеріально-технічною базою, з ширшим колом міжнародних партнерів, з більшою кількістю наукових праць та вищими досягненнями наших студентів» - підсумував свій виступ ректор УжНУ Володимир Смоланка. 

 Представник Міністерства оборони України, завідувач кафедри військової підготовки, полковник запасу Василь Олійник за дорученням командувача сухопутних військ Збройних сил України генерал-лейтенанта Олександра Сирського вручив ректору Володимиру Смоланці відзнаку  «За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, бездоганну багаторічну працю, активну участь у підготовці офіцерських кадрів на кафедрі військової підготовки сухопутних військ Збройних сил України» – медаль «За особливу службу».

Детально ознайомитися з матеріалами доповіді можна за посиланням.

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

 

 

 

Категорії: