18.09.2013

Ректор УжНУ та губернатор Закарпаття відкрили у головному корпусі вишу маятник Фуко

18 вересня, у День народження відомого французького фізика, механіка та астронома Леона Фуко, фойє головного корпусу Ужгородського національного університету було заповнене студентами, викладачами та гостями – тут урочисто відкривали маятник Фуко, який досі працював у тестовому режимі.

Унікальний механізм використовується для демонстрації обертання Землі навколо своєї осі.

Про особливості функціонування такої нової і дещо незвичної окраси, яку було встановлено завдяки співпраці з Мішкольським університетом (Угорщина), розповів ректор УжНУ, доктор технічних наук, професор Федір Ващук, який разом із головою Закарпатської ОДА Олександром Ледидою перерізали символічну червону стрічку.

Зауважимо, що маятники Фуко також є у Київському політехнічному інституті та Харківському національному університеті. І відомі вони далеко за межами України. Офіційний сайт КПІ повідомляє: «Одна з найвпливовіших газет світу «New York Times» провела опитування кількох тисяч фізиків багатьох країн з приводу найбільш важливих і красивих фізичних дослідів за всю історію людства. Так-от: маятник Фуко посів серед перших десяти почесне 5-е місце. А це яскраво свідчить, що маятник Фуко робив і робить свою справу – незаперечно доводить усім, хто хоче в цьому переконатися, що Земля дійсно безперервно обертається».

Насамкінець варто зазначити, що особливістю цього цікавого пристрою в УжНУ є те, що він діє безперервно, а не запускається за допомогою додаткових апаратів. Це, безперечно, варто побачити!

Андріана Кофель,
студентка відділення журналістики