20.06.2019

Ректор УжНУ провів робочу зустріч з колективом факультету туризму та міжнародних комунікацій

У середу, 19 червня, ректор УжНУ Володимир Смоланка та проректори Ігор Король і Дмитро Сойма спілкувалися з колективом факультету туризму та міжнародних комунікацій. Відвертому діалогу передувала невелика екскурсія недавно обладнаними спеціальними навчальними аудиторіями факультету.

Розпочали зустріч детальною інформацією декана факультету, доцента Наталії Габчак про стан освітньої та науково-педагогічної роботи, перспективи розвитку одного з наймолодших навчальних підрозділів УжНУ, та невідкладні проблеми, для вирішення яких необхідне сприяння ректорату.

Серед безспірних здобутків факультету туризму та міжнародних комунікацій – повний комплект ліцензованих послуг для навчання бакалаврів і магістрів зі спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа». Працівники факультету проводять добре продуману та відповідним чином організовану профорієнтаційну роботу, яка дає свої плоди, оскільки число бажаючих вчитися на факультеті тримається на рівні (на факультеті навчається  439 студентів, з них 237 на стаціонарі) попри те, що упродовж останніх років конкуренція за студента значно зросла. Для комфортного навчання сформовано сучасну матеріальну базу, зокрема факультет забезпечено навчальними та спеціалізованими аудиторіями, які укомплектовано сучасними меблями та відповідним технічним і мультимедійним оснащенням, обладнано тренінгову готельно-ресторанну та комп’ютерну лабораторії.

Окремо слід наголосити на наукових здобутках викладачів факультету які упродовж п’яти останніх років видали 19 монографій, 23 підручники та посібники, опублікували у вітчизняних та закордонних фахових виданнях відповідно 149 і 19 наукових статей  та за два останні роки 9 публікацій у виданнях Scopus та Web of science (Н.Габчак, Р.Корсак, І.Годя та Н.Чир). За кількістю публікацій занесених в електронний репозитарій УжНУ даний факультет посідає 5 місце, поступаючись таким «глибам» університетської науки, як економічний, медичний, юридичний факультети.

Серед першочергових проблем – наявність двозмінного навчання на 4-5 курсах, недостатня кількість місць у гуртожитку. Н.Габчак також звернулася до ректора В.Смоланки з проханням допомогти обладнати під навчальні готельні номери два приміщення студентського гуртожитку, котрі б стали базою для проведення практичних занять студентів, а також закупити спеціалізоване обладнання.

«Ваш факультет дуже добре розвивається, у нього якісний і, що важливо, молодий колектив, який докладає багато зусиль для цього. Ви мене вразили своїми досягненнями у Scopus та Web of science, оскільки вам набагато важче «пробитися» у ці видання, ніж фізикам, математикам чи хімікам. Тому таким колективам хочеться допомагати, аби вони досягли ще більшого. І ми будемо це робити», - запевнив ректор В.Смоланка.

У щирій, відвертій, невимушеній і зацікавленій розмові колег про шляхи вирішення наболілих питань взяли участь ректор В.Смоланка, проректори УжНУ Ігор Король та Дмитро Сойма, які висловили готовність до всебічного сприяння розвитку факультету, підтримці ініціатив його працівників.

Насамкінець зустрічі присутнім презентували віртуальний відеотур факультетом, який розробили доцент кафедри туризму Андрій Мельник та його колега фахівець з ІТ-технологій Юрій Потайчук. За словами розробника, цей проект можна назвати «Факультет туризму та міжнародних комунікацій у смартфоні». Учасники зустрічі мали нагоду першими побачити цю розробку на своїх смартфонах і належним чином оцінити її. Уже від сьогодні усі бажаючі можуть проглянути відеотур на сайті факультету.

Василь Ільницький