18.09.2013

Радник Президента під час зустрічі зі студентами УжНУ: “Наш шлях до Європи — це не входження, а повернення”

Із презентацією загальнонаціонального патріотичного проекту «Україна: Історія великого народу» до Ужгородського національного університету завітав Радник Президента України з міжнародних питань Володимир Зубанов. 17 вересня він приїхав на Закарпаття з робочим візитом, а першу зустріч влаштував зі студентами Інституту економіки і міжнародних відносин УжНУ. Під час зустрічі йшлося про позицію України на роздоріжжі Європи й Росії, а також варіанти майбутнього розвитку подій у країні.

Вже вісім років Володимир Зубанов займається розвитком проекту «Україна: Історія великого народу». За цей час він побував з презентаціями у 19 регіонах. Мета проекту – підштовхнути українців до знання історії культури, і в такий спосіб сформувати ідею, яка об’єднає всіх українців. Наразі потрібно будувати конкурентоспроможну країну, а це залежить від кожного. Немало важить освіченість, здоров’я, культура. Але навіть при наявності цих факторів потрібно визначити спільну мету, а також мати модель розвитку держави: “Я переконаний, що не можна залишатися на місці. Якщо ми обираємо не Європу, будемо змушені орієнтуватися на умови життя, які є в Росії. Але там немає можливостей співпраці. Жити краще за них нам ніхто не дозволить. Бо Росія не може існувати на демократичних прикладах, там вистачає власних проблем”.

У разі вибору спільного шляху з Європою, Україні доведеться попрацювати з галузями економіки, активно розвивати сільське господарство, металургію, важку промисловість, а також усунути корупцію. У будь-якому разі варто опиратися тільки на власні сили. Ще один аргумент просування на Захід — це зона вільної торгівлі, яка наразі діє з Росією, але не з Європою.

У разі підписання асоціації з Європою Україна забезпечить собі чесні вибори, адже без цього процесу не може розвиватися демократична країна. Підписання асоціації — не означає звичайне наслідування чиїхось традицій. “Ми за європейський вибір, але й за збалансовану політику держави!”, - коментує Володимир Зубанов.

Радник наполягає на об’єднанні України: “Я не розумію, що нам ділити у цій державі, коли 90 % сімей у Луганську, Херсоні, Чернігові, Миколаєві, Харкові мають українське коріння, я вже не кажу про Галичину. Звідси виникає питання, чи морально не знати при цьому мову, культуру власного народу?”.

Україна важлива для Європи. За розвитком космонавтики нашу державу наздоганяє хіба що Франція. За розвитком ІТ-технологій Україна займає 7-ме місце у світі. Крім того, ми маємо право навіть залагоджувати світові конфлікти, оскільки одними з перших відмовилися від ядерної зброї й ніколи самостійно не розпочинали війну. Але головною місією України Володимир Зубанов вважає духовну й культурну. “Наш шлях до Європи — це не входження, а повернення”, - зазначив Радник Президента під час зустрічі зі студентами.

На згадку про зустріч Володимир Зубанов подарував УжНУ книжки з патріотичного проекту «Україна історія великого народу».

Наталія Каралкіна