27.09.2021

Професор Володимир Міца – лауреат академічної нагороди Ярослава Мудрого

Колектив факультету інформаційних технологій Ужгородського університету щиро вітає Володимира Михайловича з черговою високою відзнакою його плідної праці на науковій ниві та зичить сил, наснаги для дальших наукових звершень!

Нещодавно на засіданні президії Академії наук вищої школи України – організації, що об’єднує провідних фахівців університетської ланки науки нашої держави – академікові АНВШ, професору кафедри інформатики та фізико-математичних дисциплін Ужгородського університету Володимиру Міці за фундаментальні наукові роботи в галузі фізики вручили академічну нагороду Ярослава Мудрого.

Володимир Міца провадить активну наукову і педагогічну діяльність вже майже півстоліття – з 1974 року. Основні наукові інтереси Володимира Михайловича торкаються створення променевостійких оптичних покриттів, практичного використання наноструктурованих некристалічних матеріалів у халькогенідній фотоніці.

Навколо Володимира Міци сформувалася потужна наукова школа: до числа його учнів входять такі вчені, як Роман ГоломбОлександр КондратНаталія ПоповичВіталій ГерасімовГабор ЛовасМіклош Вереш. Своєрідним підсумком наукової діяльності школи професора Володимира Міци є монографія «Атмосферна корозія оптичних середовищ для телекомунікації в халькогенідній фотоніці», присвячена впливу зовнішнього середовища на поверхню халькогенідних матеріалів для сучасної фотоніки. Такі матеріали є перспективними для розробки оптичних систем для телекомунікацій та надшвидкісної передачі інформації.

За особистий внесок у розвиток науки й підготовку кадрів В. М. Міца нагороджений почесними грамотами МОН України, Закарпатської ОДА та відзнакою «За розвиток регіону», він є почесним жителем села Ракошина, а також отримав найвищу нагороду Угорщини – «Лицарський хрест» (2016 р.).

За інформацією факультету інформаційних технологій