27.11.2019

Про транскордонне співробітництво в рамках Угоди про асоціацію з ЄС дискутували на міжнародній конференції в УжНУ

Про транскордонне співробітництво  в рамках Угоди про асоціацію з ЄС дискутували на міжнародній конференції в УжНУ

У середу, 27 листопада, в УжНУ завершилася міжнародна конференція «Угода про асоціацію між Україною та ЄС і словацько-українське транскордонне співробітництво: наслідки та можливості». В роботі взяли участь українські та словацькі науковці, організаторами виступили УжНУ та Пряшівський університет (Словаччина).  На конференції був присутній консул Генарального консульства Словацької Республіки в Ужгороді Петер Худік.

Відкриваючи засідання, декан факультету суспільних  наук Юрій Остапець зазначив: «Відносини між Україною і ЄС це не тільки співпраця на високому державному рівні,   це значною мірою й міжособистісні стосунки, в яких народжуються довіра між людьми, регіонами. Сьогодні ми  проводимо конференцію з науковцями, з якими ми співпрацюємо вже більше 10 років і  маємо реальні результати».

Завідувач кафедри громадянської освіти філософського факультету Пряшівського університету (Словацька Республіка) Владіслав Дудінський зазначив: «Головною метою конференції є презентування результатів наукового проекту «Угода про асоціацію між Україною та ЄС і словацько-українське транскордонне співробітництво:наслідки та можливості», який тривав у 2016-2019 роках. Дослідження транскордонної співпраці було реалізоване в контексті взаємовідносин на рівні ЄС, урядовому рівні, та локальному, регіональному рівні – Кошицький та Пряшівський краї та Закарпаття.  Маю впевненість, що наша співпраця буде розширюватися і з науковцями з інших регіонів України».

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних звязків УжНУ Мирослава Лендьел наголосила: «Наша співпраця із Пряшівським університетом – це приклад того, як потрібно будувати наукові взаємини між вишами, ми маємо чудову співпрацю на рівні факультетів, кафедр та колективів, чимало реалізованих спільних проектів».

Під час роботи конференції  торкнулися широкого спектру взаємовідносин між Україною та ЄС, зокрема радник Дирекції Національного інституту стратегічних досліджень Світлана Мітряєва розповіла про українсько-словацький контекст Угоди про Асоціацію, проректор Мирослава Лендьел торкнулася питання транскордонного економічного співробітництва, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету Ігор Тодоров розповів про безпековий вимір імплементації  Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Олексій Шафраньош