30.09.2020

Відбулась презентація проєкту «Центр міждисциплінарних досліджень УжНУ»

У вівторок, 29 вересня, відбулась презентація проєкту «Центр міждисциплінарних наукових досліджень УжНУ». Авторкою проєкту є доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища хімічного факультету Світлана Делеган-Кокайко. Ідея втілювати наукові дослідження та залучати науковців і студентів у міждисциплінарні, міжнародні проєкти екологічного, соціального, політичного, культурного та інших спрямувань виникла, як результат стажування в рамках проєкту Польсько-Українського академічного форуму «Інноваційний університет і лідерство. Фаза V: Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету», який реалізовується за підтримки Фінікова Тараса Володимировича – президента Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».

На захід завітали: проректор з наукової роботи ДВНЗ «УжНУ», д. фіз.-мат.н., проф. Студеняк І.П.; президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, к.іст. наук, проф. Фініков Т.В.; радник Голови обласної ради Закарпатської області – Білак О.П.; декан хімічного факультету ДВНЗ «УжНУ» - д.х.н., проф. Лендєл В.Г.; начальник Департаменту екології та природніх ресурсів Закарпатської ОДА – Шпонтак Ю.М.; заступник начальника Басейнового управління річки Тиса – Осійський Е.Й.; Сліпухіна І. А., д.пед.н., проф., провідний науковий співробітник відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру "Мала академія наук України"; Кравчук Н.Я., д.екон.н., проф. Західноукраїнського національного університету; Яцишин Т.М., к.т.н., доц. кафедри екології Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу; професорсько-викладацький склад ДВНЗ «УжНУ», представники громадських організацій та бізнесу. Крім того, за допомогою відео-зв’язку до презентації долучилась депутатка Верховної Ради України Юлія Овчинникова зі словами підтримки ідеї створення «Центру міждисциплінарних наукових досліджень УжНУ».

Про ідею створення, перші здобутки та плани розповіла Світлана Делеган-Кокайко: «Протягом місяця стажування, учасники проєкту мали нагоду брати участь у тренінгах та відвідувати лекції провідних науковців та фахівців освітньої політики Варшавського університету та Яґеллонського університету у Кракові. Саме досвід передових країн ЄС надихнув на ідею створення «Центру міждисциплінарних наукових досліджень УжНУ», який сприятиме організації та реалізації сучасних інтердисциплінарних, трансдисциплінарних та міжгалузевих досліджень, а також популяризуватиме науку серед молоді. Цей напрямок є особливо актуальним, оскільки студенти ДВНЗ «Ужгородський національний університет» є частими призерами наукових конференцій та конкурсів державного та міжнародного рівня. У рамках співпраці створено громадську організацію «Міжнародний інститут міждисциплінарних інноваційних досліджень», оснащено «smart room»на базі хімічного факультету, а також уже зроблено та заплановано чимало інших кроків задля досягнення довготривалих результатів діяльності Центру.»

Президент «Міжнародного фонду досліджень освітньої політики» Тарас Фініков наголосив: «Для нас є великим задоволенням мати можливість допомагати людям у реалізації їхніх важливих для суспільства ідей. Підтримка студентів, що відзначені високими досягненнями у навчанні та науковій діяльності, які беруть активну участь в громадських заходах присвячених важливим науковим питанням різного та перехресного спрямування, популяризація науки серед молоді та підростаючого покоління, є важливим напрямком розвитку нашої держави. Кожна фаза нашого проєкту закінчується нагородженням людини, яка розвиває та реалізовує цікавий проєкт в стінах свого навчального закладу. Тож, хочу привітати Світлану Делеган-Кокайко із вдалим завершенням стажування та вручити диплом».

Також слова підтримки висловив проректор з наукової роботи ДВНЗ «УжНУ», д. фіз.-мат.н., проф. Студеняк І.П.: «Хочу подякувати Світлані за її активність та здатність генерувати цікаві ідеї. Наш університет завжди буде підтримувати того, хто прагне створити щось нове, креативне та інноваційне, того, хто веде за собою однодумців. Це кредо нашої альма-матер».

Закарпатська обласна рада, в особі Білака Олександра Павловича (радник Голови Закарпатської обласної ради), висловив свою зацікавленість у становленні партнерства та сприянні розвитку діяльності регіонального наукового центру «Центр міждисциплінарних наукових досліджень УжНУ».

Ганна Фельцан,