19.11.2019

Практичні заняття туризмознавців в екосередовищі «Деренівська купіль»

Практичні заняття туризмознавців в екосередовищі  «Деренівська купіль»

Навчання на факультеті туризму та міжнародних комунікацій – це не тільки лекції в аудиторіях, а й неординарні практичні заняття, зокрема на лоні природи. Студентів-туризмознавців цим не здивуєш! Однак кожна така можливість провести цікаво час, і ще й опанувати при цьому необхідний навчальний матеріал, радо вітається адміністрацією структурного підрозділу.

Цього разу студенти-туризмознавці першого курсу знайомились з територіальною рекреаційною системою санаторного комплексу «Деренівська купіль» в рамках вивчення «Рекреаційної географії», а першокурсники спеціальності «Готельно-ресторанна справа» отримали необхідний багаж знань з особливості організації рекреаційних послуг, що стане їм в нагоді при засвоєнні курсу «Організація рекреаційних послуг».

Відкриттям для студентів став той факт, що «Деренівська купіль» вважається одним із найстаріших санаторіїв Закарпаття. Виявляється ще у 1901 році тут оздоровлювалися представники найвідоміших австрійських та угорських родин.

Нещодавно його забуту славу спробували відродити. Відтак красу і велич Деренівки було відтворено в архітектурі та ландшафті, кожен елемент якого претендує на витвір художнього мистецтва. Перших туристів оновлений санаторно-курортний комплекс прийняв у 2012 році. Однак, і сьогодні він продовжує розвиватись та удосконалюватись.

Наразі інфраструктура «Деренівської Купелі» представлена апартамент-готелем на 44 номери, готелем «Ірис» на 130 номерів, 2 ресторанами, кафе, пабом, лаунж-баром і фітобаром. Окрім цього, тут функціонують зони оздоровлення і SPA-комплекс «Срібні Терми», простір автентичного закарпатського села – хутір «Деренівка», спортивні иайданчики, дитячі зони, розважальний центр та 2 конференц-зали, картинна галерея і каплиця.

Родзинкою комплексу є унікальний ботанічний сад площею 14,5 га, що здивував студентів своїми екзотами. Тут зростає колекція з 5000 насаджень з усього світу: унікальні дерева, кущі та ліани, серед яких сакури (20 сортів з різним періодом цвітіння), розарій з тисячею троянд (понад 150 сортів з вишуканими формами та різноманітним забарвленням квітів), унікальна долина ірисів (180 сортів), магнолії (близько 30 видів і сортів), гліцинії, лілейники (близько 40 сортів), гортензії (48 сортів), декоративні яблуні (15 сортів), калина (11 видів і сортів), дерени (14 декоративних видів та 6 сортів їстівного дерену - кизилу), бузок (14 сортів), деревоподібні півонії, гортензії та рододендрони. А між ними – парк скульптур з експонатами найвідоміших митців України.

Однією з обовʼязкових умов функціонування будь-якого санаторного комплексу є наявність бальнеологічних ресурсів. Основним лікувальним чинником розвитку рекреаційної діяльності в «Деренівськиій Купелі» являється лікувально-столова мінеральна вода «Закарпатська 1» та лікувально-термальна вода «Закарпатська 2». Цілющу воду з високим вмістом кремнію та інших мікроелементів, яку видобувають із глибини 1650 метрів, дегустували і студенти факультету туризму та МК.

Напевно найцікавішим моментом для майбутніх фахівців у сфері гостинності став невеликий екскурс в готель «Ірис». Як справжні ревізори студенти мали змогу оцінити інтерʼєрне рішення закладу в цілому та номерного фонду зокрема, а також відмітили його стриману елегантність та переважання природних елементів у декорі, що створює справжній стильний простір для абсолютного комфорту.

Своїми враженнями ділиться студентка першого курсу Гнатюк Анастасія: «Я сама родом зі Львівщини – краю, що по праву може вважатись лікувально-оздоровчою столицею України. Але для себе в «Деренівській Купелі» вперше відкрила Закарпаття. Мене вразив високий рівень сервісу, європейські умови проживання, широкий спектр розважальних та оздоровчих послуг і дивовижна природа, яка вносить свій особливий вклад в оздоровлення не лише тіла, а й відновлення духовних сил. Тому, якщо ви коли-небудь відвідаєте цей край, не оминіть своєю увагою Деренівську Купіль! Відтепер маю ще одну невеличку мрію - відвідати цю рекреаційну територію під час цвітіння усієї її природної розкоші…»

За інформацією факультету туризму та МК