Новини

23.05.2022
1129

Ігор Повхан: «Майбутнє України – за IT-технологіями. І нашими випускниками»

Ігор Повхан: «Майбутнє України – за IT-технологіями. І нашими випускниками»

Пропонуємо вашій увазі черговий матеріал у рамках проєкту «Професії перемоги – абітурієнтам УжНУ». Нагадаємо, що вже опубліковані інтерв’ю з деканами філологічного, біологічного та економічного факультетів. А сьогодні ведемо бесіду з Ігорем Повханом, деканом факультету інформаційних технологій.

Як змінилося життя факультету в умовах війни?

Насамперед зазначу, що відбулося ще більше зміщення акценту на дистанційне навчання. На першому етапі ми відзначали певну знервованість та занепокоєння студентства, але вдалося заспокоїти дітей та ефективно організувати навчальний процес. Станом на зараз наші студенти та викладачі поза навчанням активно займаються волонтерською діяльністю, ефективно допомагають як вимушеним внутрішнім переселенцям, що прибули до нас на Закарпаття, так і нашим воїнам-захисникам.

Серед всіх активістів я би хотів виділити нашого аспіранта та викладача Федорку Павла Павловича, який дуже багато допомагає звичайним людям, що опинилися в біді.

Значну увагу приділяємо студентству, будемо і надалі допомагати молоді в усіх питаннях, які виникають. Хочу наголосити, що до нас звертається дуже багато дітей з інших вузів України, які хотіли би продовжити навчання на нашому факультеті та згодом пов'язати своє життя з УжНУ.

Якщо підсумувати, то за цей час відбулося в певному сенсі згуртування як викладацького, так і студентського колективу нашого  факультету.

     Якими є особливості вступної кампанії-2022 для вашого факультету?

Принципових змін щодо правил прийому на IT-спеціальності нашого факультету в цьому році не буде. І все в значній мірі залежатиме від бажання самого абітурієнта. Єдине, на що я хочу звернути увагу – цього року будемо мати багато вступників з інших областей України. Спостерігаємо значний інтерес великої кількості дітей з центральної та східної України, які планують переводитись та вступати до нас на спеціальності, пов'язані з програмною інженерією та комп'ютерними науками.

Ви згадували, що ФІТ активно влився у волонтерський рух. Кілька прикладів, будь ласка…

В контексті волонтерської роботи працівників факультету хочу відзначити завідувача кафедри інформаційних управляючих систем і технологій Міцу Олександра Володимировича, який зробив дуже багато для допомоги нашим колегам, викладачам з різних регіонів нашої держави, які в цей непростий час були змушені перебратися в  Ужгород. В якості прикладу можна назвати професора Машталіра Сергія Володимировича, який приїхав до нас із Харкова і зараз активно продовжує працювати зі студентами –  проводить лекції, семінари тощо.

Також хочу відзначити наше студентство, органи студентського самоврядування факультету, які активно долучилися до волонтерської роботи, безпосередньо працюючи з переселенцями. Так, наприклад, наші студенти і викладачі активно займалися допомогою вимушеним переселенцям на території залізничного вокзалу міста Ужгорода в найскладніших час – коли був найбільший наплив переселенців у першій половині березня. Викладачі факультету також проводять чергування в гуртожитках нашого університету, де мешкає дуже багато переселенців. Колеги забезпечують порядок і допомагають з усіма питаннями, які виникають у людей.

Які спеціальності вашого факультету будуть затребуваними після перемоги і чому? 

Станом на зараз на факультеті інформаційних технологій представлені три IТ- спеціальності. Перша – це спеціальність 121 (інженерія програмного забезпечення), друга – спеціальність 122 (комп'ютерні науки), i третя спеціальність з шифром 126 (інформаційні системи та технології). Ці три спеціальності фактично покривають усю галузь сучасної IT-технології і дозволяють підготувати освіченого та високопрофесійного ІТ-фахівця комп'ютерної галузі.

На мою думку, на спеціалістів всіх цих спеціальностей буде дуже великий попит на ринку праці України та Європи після нашої з вами Перемоги. Виділяти якусь спеціальність окремо, напевно, немає сенсу, тому що тут важливі всі складові високопрофесійного фахівця. Це підготовка і як програміста, і як спеціаліста в апаратній частині, і як спеціаліста в інформаційних системах та технологіях. Хочу лише відзначити, що значна частина фахівців, яких випускає наш факультет, знаходить себе не лише на ринку праці нашої держави, але з часом перебирається і дуже успішно працює на ринку Європи, США та Канади.

Наприкінці хочу підкреслити, що майбутнє України – безпосередньо за IТ-технологіями. І відповідно – за фахівцями, які працюють у цій сфері і розвивають ІТ-технології в нашій державі. Ну а зараз студенти та викладачі факультету інформаційних технологій роблять все можливе для нашої Перемоги.

 

Підготував Ярослав Світлик

 

Про всі деталі цьогорічної вступної кампанії читайте тут – Правила прийому до ДВНЗ "УжНУ" у 2022 році

Категорії: