Перший економічний форум про взаємодію бізнесу, влади та освіти триває в Ужгороді

Бізнес, влада, наука та освіта  усі повинні співпрацювати для розвитку Закарпаття. До прикладу: для бізнесу важлива кваліфікована підготовка фахівців з боку вищих навчальних закладів, а влада може працювати для стимулювання бізнесу інвестувати в регіон. На думку підприємців, Закарпаття має потужний економічний потенціал, але він розкритий не повністю.

Андрій МОЛЕНДА

представник консалтингової компанії

Можу говорити у сфері оподаткування, тобто позитивні це на сьогоднішній день держава старається перевести все більше в електронну площину. Надання електронних сервісів, що має спростити ведення бізнесу. Негативні, звичайно, це податки, це трошки проблема в їх адмініструванні, що стосується бізнесу.

Михайло КАЧУР

голова організації роботодавців м. Ужгород

Ми бачимо на прикладі іноземних компаній, які розташували свої виробничі майданчики на Закарпатті, що перспектива є і вона уже рухається. Зараз питання зробити це більш інтенсивним і, відповідно, запропонувати нові шляхи розвитку для традиційних галузей, як машинобудування, приладобудування так і інших галузей економіки.

Актуальна проблема — трудова міграція. І як залишити фахових працівників вдома – говорять на першому економічному форумі. Його організатор декан економічного факультету УжНУ Віталій Сержанов.

Віталій СЕРЖАНОВ

декан економічного факультету ДВНЗ УжНУ, організатор першого економічного форуму

Для університету, зокрема для економічного факультету це надзвичайно цікаво, оскільки ми готуємо фахівців у різних сферах економіки і підготувати їх ми можемо лише завдяки співпраці з реальним бізнесом. Поєднавши теоретичні знання з практичними вміннями і навичками.

Сергій КАРЦЕВ

генеральний директор компанії з   виробництва електроніки

Важливо, щоб умови праці не лише стосувалися зарплатних очікувань людини, що є вкрай важливо звичайно, а й подобалось людині. Там, де людина знаходила саму себе і т.д. Тому що зараз нове покоління, воно трошки інше, воно міняється. Досить воно таке направлено на особистість самого працівника.

Важливим звісно є робота центральної влади. Місцева ж до співпраці та діалогу – готова.

Василь ГОМОНАЙ

заступник Ужгородського міського голови

Є відповідна комісія, депутатська комісія, яка працює у цьому напрямку. Є відповідні програми. На жаль, фінансування не достатнє і ми розглядаємо важливі, можливість так, щоб підтримувати підприємців через відповідні програми. Яка це передбачено бюджетним законодавством.

Для покращення бізнес-клімату Закарпаття, підприємці приймуть документ із зверненням та пропозиціями до органів влади щодо змін у законодавстві. А такий економічний форум організатори планують проводити щороку.

Uzh Inform