Органоїди раку яєчників

У статті, опублікованій 22 квітня 2019 року в Nature Medicine, група голландських дослідників на чолі з Вігардом П. Клостерманом з Центру молекулярної медицини, Університетського медичного центру (UMC) Утрехта і Ханса Клеверса з Інституту Хубрехта, Королівської Нідерландської Академії Мистецтво і науки і UMC Утрехт, Утрехт, Нідерланди повідомляють про результати встановленого біобанку органоїдів раку яєчників, які повторюють гістопатологічні та молекулярні ознаки пухлин пацієнтів і є ресурсом для доклінічних досліджень.

Рак яєчників являє собою гетерогенне захворювання, зазвичай діагностується в просунутій стадії. Експериментальні моделі in vitro, які фіксують ознаки і неоднорідність пухлини яєчників, обмежені і важко встановити, пишуть автори в дослідженні.

Дослідники досліджень створили протокол, що дозволяє ефективно виводити і довгостроково розширювати органоїди раку яєчників. Використовуючи протокол, вони встановили 56 ліній органоїдів з 32 пацієнтів, що представляють усі основні підтипи раку яєчників.

Команда дослідників виявила, що органоїди раку яєчників поновлюють гістологічні та геномні ознаки відповідного ураження, з якого вони були отримані, і тому ілюструють внутрішньо- та міжпатійну гетерогенність. Їх можна також генетично модифікувати.

Крім того, дослідники показали, що органоїди раку яєчників можуть бути використані для скринінгових аналізів. Вони фіксують різні відповіді субтипу пухлини на стандартну хіміотерапію на основі платини, включаючи придбану резистентність до хіміотерапії при рецидивах. Нарешті, органоиди раку яєчників можуть бути ксенотрансплантовані, що дозволяє проводити аналізи чутливості до лікарських засобів.

Ці результати привели дослідницьку групу до висновку, що органоїди раку яєчників виявляють потенційне застосування для дослідження та персоналізованої медицини.

Автори визнали роботу численних колег, які допомагали їхній роботі в різних областях, таких як підтримка етичних нормативних справ, надання клінічних даних, допомога в ізоляції ДНК, допомога в культивуванні органоїдів і платформа для органоїдів в Утрехті. для включення пацієнта і отримання тканини. Доклінічне відділення клініки мишей для раку та старіння у НКІ виконало інтервенційні дослідження. Перший автор отримав підтримку від гранту Marie Skłodowska-Curie IF. Ця робота була профінансована програмою гравітації CancerGenomiCs.nl та грантом Нідерландської організації з наукових досліджень, грантом міжнародного трансляційного дослідження раку в рамках раку, програмою Фонду індустрії розваг, адмініструванням AACR, грантами голландського ракового товариства та грант від Фонду Гізека Стріббіса.