Новини

14.06.2024
266

Освіта в умовах війни: зберігаємо і розвиваємо

Освіта в умовах війни: зберігаємо і розвиваємо

Освіта України зазнає чималих змін у зв'язку з воєнним станом. Але всупереч усьому продовжує функціонувати та розвиватися. Освітянська когорта тримає навчальний фронт та працює на розвиток усіх ланок освіти, впроваджуючи нові методи та форми роботи.

Тож 14 червня працівники центру інформаційних технологій взяли участь у роботі Магістральної (не)конференції міні-EdCamp Kholmok Community "Освіта в умовах війни: зберігаємо та розвиваємо", організаторами якої був відділ освіти Холмківської ОТГ. EdCamp Ukraine – це спільнота відповідального вчительства України, яка створена і діє за принципами всесвітнього руху EdCamp та має на меті мотивувати освітян розвиватися й ділитися досвідом, ідеями, натхненням одне з одним, бути щасливими й продуктивними у вчительській професії та в житті загалом.

Мета міні-EdCamp – ознайомити учасників з передовими освітніми трендами, продуктивним українським й зарубіжним досвідом. Захід проведено у форматі панельних дискусій, секцій та експертних паралелей за участі експертів з різних галузей та представників освіти Словацької Республіки Мартіна Кріжа та Каміла Сладека.

Христина Мишковська, начальник ЦІТ, та Євгенія Гайович, начальник відділу електронного навчання ЦІТ, у ролі експертів провели тренінг “Цифрова безпека в освіті: захистимося разом”, яка є актуальною не тільки в умовах сьогодення, а й в особистому житті. 

Христина Миколаївна розпочала з короткого екскурсу до проблематики кібербезпеки, окреслення понять кібергігієна та інформаційна безпека.

Експертки акцентували на основних правилах та додаткових заходах захисту даних, таких як дво- та багатофакторна автентифікація.

 Особливу увагу було приділено фішинговим атакам, адже це чи найпоширеніший вид цифрового інциденту сьогодення. Саме тому на практичних кейсах учасники мали можливість розглянути різні типи фішингових листів, визначити впізнавальні ознаки повідомлень та запропонувати безпекові рішення.

Цікавинкою тренінгу стала інтерактивна гра на базі Kahoot, у якій учасники позмагалися за титул кіберзнавця та перевірили свої знання з кібераналізу.

Неформальне спілкування, обмін досвідом, дружня атмосфера гуртують освітян, надихають на самоудосконалення та досягнення нових цілей.

 

Категорії: