Новини

10.06.2022
199

Новинки у навчальному середовищі для користувачів Google Workspace for Education

Новинки у навчальному середовищі для користувачів Google Workspace for Education

ІТ-індустрія одна з найпрогресивніших галузей навіть в умовах сьогодення. Розробка платформ, модулів, плагінів, додатків, удосконалення та юзабіліті уже існуючих продуктів – перспективні завдання ІТ-компаній.

Однією з найширших та найактивніших таргет груп є освіта. Для забезпечення освітнього процесу світові корпорації відкривають безліч можливостей. І Google та Microsoft тут лідирують.

Як зазначалося раніше, наш заклад є активним користувачем технологій Google Workspace for Education. У цьому році працівниками центру інформаційних технологій (ЦІТ) вже було проведено вебінар, у ході якого учасники ознайомилися з деякими новинками. Але за вимогами часу розробники нас знову тішать оновленнями.

Що зараз на часі?

Керувати нотатками та нагадуваннями, вести електронний блокнот, заплановувати події допоможе Google Keep. Розширено спільну роботу з інформацією у Google Документах за допомогою смайл-реакцій. Актуальною також стала функція планування поширення для кількох курсів одночасно у Google Classroom – попередній вибір дати публікації та терміну виконання. 

Важливим було питання одночасного розміщення презентації та вікна приєднань у Google Meet. Зараз з’явилася можливість не тільки трансляції, але й приєднання до зустрічі безпосередньо з презентації чи іншого продукту. Також серед новинок спрощене надсилання посилань з браузера іншим користувачам або на свій пристрій. У новому меню доступу можна створити QR-код, поділитися посиланням або надіслати його безпосередньо на свій телефон.

Дуже актуальним для викладачів є моніторинг відвідування онлайн зустрічей у Google Meet. Це можна зробити з допомогою розширення Google Meet Attendance List, яке допомагає запам’ятати, коли приєднався учасник та як довго перебував на зустрічі.

Корисним розширенням є Google Meet роздільні кімнати, яке дає можливість ділити студентів на команди, групи одночасно в онлайн режимі. Таким чином викладач може керувати виконанням завдань у всіх групах одночасно.

Як зробити запис зустрічі у Google Meet? На жаль, у січні 2022 року доступ до цієї інтегрованої функції було обмежено компанією Google, але на допомогу приходять додаткові розширення та ресурси. Вони можуть бути як зовнішніми, так й інтегрованими у Chrome, наприклад, розширення Screenity – дозволяє записувати і коментувати свій екран, вкладки у браузері під час онлайн зустрічі.

Таких корисних розширень для роботи можна знайти багато у веб-магазині chrome. До кожного з розширень є опис та довідка, де можна детально ознайомитися з функціоналом та інструкцією до використання.

Про актуальні новинки ІТ-індустрії ЦІТ інформуватиме й надалі. Тож до зустрічі на вебінарах.

 

Категорії: