22.11.2019

У Навчально-науковому тренінговому центрі післядипломної освіти провели курс тематичного удосконалення на тему: «Невідкладні стани в амбулаторній практиці лікаря-стоматолога»

У Навчально-науковому тренінговому центрі післядипломної освіти провели  курс тематичного удосконалення на тему: «Невідкладні стани в амбулаторній практиці лікаря-стоматолога»

З метою професійного вдосконалення післядипломної освіти  22-23 листопада 2019 року відбувся  теоретично-практичний курс тематичного удосконалення на тему: «Невідкладні стани в амбулаторній практиці лікаря-стоматолога».

Алгоритми дій. Як не розгубитися, коли розвився невідкладний стан у пацієнта. Що конкретно можна зробити якщо у пацієнта алергічна реакція, анафілактичний шок, гостра серцево-судинна недостатність, раптова зупинка кровообігу.

Місце проведення:м.Ужгород, вул. Університетська,16а, Навчально-науковий тренінговий центр післядипломної освіти стоматологічного факультету ДВНЗ «Ужгорордський національний університет»

Модератор – к.мед.н., доцент Маляр-Газда Неля Миколаївна

Кандидат медичних наук за спеціальністю  анестезіологія та інтенсивна терапія, доцент. Вдосконалення на базі національного медичного університету імені Богомольця 2011 р.; майстер клас по анестезіології та інтенсивній терапії при ортопедичних оперативних втручаннях Пейч (Угорщина) 2015 р.; cтажування  по сучасних методах знеболення та проведенню СЛР за стандартами Європейської ради Будапешт (Угорщина) 2017 р.. Постійний учасник програми BMJ (British Medical Journel) learning.

Теоретичні основи: 22 листопада 2019р.  14:00-20:00лекційний зал №105, Університетська стоматологічна клініка.

1.Діагностика невідкладних станів. Як швидко зрозуміти, що потрібно робити.

2. Клінічна смерть, що це таке та як її діагностувати

3. Визначення серцево-легеневої реанімації, стадії та етапи.

4. Етіологія, механізми розвитку, діагностика та лікування алергічних реакції, анафілактичного шоку.

5. Як відрізнити непритомність чи колапс від анафілактичного шоку

6. Гострі серцево-судинні розлади (непритомність, колапс, гострий коронарний синдром, гіпертонічний криз). Особливості розвитку, перебігу, діагностики та лікування.

7. Гіпо- та гіперглікемічні стани. Як діагностувати, алгоритм дії.

8. Загальне знеболення на стоматологічному прийомі. Сучасний стан проблем!

Практична частина: 23 листопада 2019р. 9:00-16:00, Університетська стоматологічна клініка.

1.Відпрацювання на манекені та ознайомлення з можливостями матеріально-технічного забезпечення проведення серцево-легеневої реанімації:

- оволодіння прийомом Сафара,

- особливості використання повітропроводів,

- можливості використання ларенгіальної маски, комбітюба,

- методика проведення штучної вентиляції легень різними методами,

- методика використання мішка Амбу,

- особливості проведення закритого масажу серця,

- ознайомлення з роботою автоматичних дефібриляторів,

- шляхи введення медикаментозних препаратів під час розвитку невідкладних станів.

2. Ознайомлення з стандартами проведення СЛР згідно рекомендацій Європейської ради по ресусцитації 2015 року (BLS – basic life support, ALS – advanced life support).

3. Відпрацювання основних дій згідно уніфікованого клінічного протоколу екстреної допомоги при медикаментозній алергії, включаючи анафілаксію (Наказ МОЗ № 916 від 30.12.2015).

По завершенні курсу виданий сертифікат тематичного удосконалення (18 год.) на володіння навичками проведення серцево-легеневої реанімації згідно рекомендацій Європейської ради (BLS – basic life support, ALS – advanced life support) з атестацією балів безперервного професійного розвитку.