Новини

20.01.2023
513

Навчальний відеоконтент: інструментарій та особливості створення

Навчальний відеоконтент: інструментарій та особливості створення

З новими силами та ідеями, попри всі умови сучасності перетинаємо екватор навчального року. Сьогодення спонукає до винахідливості у всіх сферах діяльності, а освітян – до пошуку альтернативних та допоміжних можливостей викладання навчальної інформації. Одним з таких є створення навчального відеоконтенту.

Які інструменти використати? Як правильно записати та поділитися відеороликом?

Практичні поради та відповіді на ці питання було висвітлено на вебінарі “Інструментарій для запису навчального відеоконтенту” від центру інформаційних технологій УжНУ, який відбувся 19 січня. 

Серед питань, які висвітлювалися під час заходу, – можливості Google Meet, особливості використання додаткового розширення для Chrome Screenity, огляд можливостей Logitech Capture. Така тематика є особливо актуальною зараз і частково вже висвітлювалася на вебінарах від центру інформаційних технологій.

Одним із альтернативних варіантів запису відео є додаткові розширення для Google Chrome, а зокрема Screenity, про що розповіла Євгенія Гайович, начальник відділу електронного навчання ЦІТ. Це безкоштовний додаток, за допомогою якого можна не тільки записувати, а й коментувати свій екран, надаючи контекстний зворотний зв’язок, детальні пояснення. Також доступна функція вибору формату (mp4, gif і webm) та місця збереження відеозапису – локальний комп’ютер або Google Диск. Пріоритетною можливістю є редагування відеоматеріалу до збереження, зокрема, скорочення або видалення частин.

Про особливості відеозапису за допомогою ресурсу Google Meet (нагадаємо, що таку можливість надано УжНУ у рамках ліцензії Google Workspace for Education: Teaching and Learning Upgrade) розповіла Тетяна Лісовська, провідний інженер-програміст відділу інноваційних та веб-технологій ЦІТ. Доповідач продемонструвала налаштування, які можуть покращити відеоконтент, та звернула увагу на додаткову функцію запису текстової версії – все, що сказане під час онлайн заходу, конвертується у текстовий документ. Поки що ця функція діє лише для англійської мови.

Наступний ресурс, з яким доповідачі ознайомили учасників, було  програмне забезпечення Logitech Capture. Як інсталювати програму, налаштовувати, модифікувати відеозображення та використовувати фільтри  все  продемонстровано у ході вебінару. Євгенія Федорівна окреслила у порівнянні всі три ресурси, звернула увагу на відмінності між ними.

На запити учасників також презентовано відеоредактор від Microsoft, який інтегрований в операційну систему Windows 10 та 11. Такий альтернативний варіант програми для обробки відео дає можливість користувачам швидко опрацювати, внести корективи та удосконалити власний відеоконтент. 

Коментарями та відповідями на питання Олексій Куруца, начальник ЦІТ, завершив вебінар та звернув увагу на бонусні можливості для УжНУ від навчальних платформ Coursera, Udemy, Labster. Якщо бажаєте урізноманітнити навчальний процес, то вам саме сюди, адже на платформах розміщено тисячі якісних навчальних курсів та лабораторних робіт. Олексій Степанович окреслив ліцензійні умови використання навчального контенту та наголосив, що нам випала колосальна можливість використовувати безкоштовно інтелектуальні надбання міжнародного рівня.

Вебінар «Інструментарій для запису навчального відеоконтенту»

Категорії: