НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «100-річчя запровадження державної служби в Україні: історичні віхи становлення та перспективи розвитку у контексті реформування»

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

25 травня на факультеті суспільних наук відбулася науково-практична конференція «100-річчя запровадження державної служби в Україні: історичні віхи становлення та перспективи розвитку в контексті реформування». Участь у ній взяли студенти нової для підрозділу спеціальності «Державна служба» та магістри, що навчаються за цільовим призначенням Закарпатської обласної ради.

Захід відкрив декан ФСНу Юрій Остапець, котрий наголосив на фаховості аудиторії, адже доповідачі вже є практиками у сфері державної служби. Наразі в ній відбувається реформування, тому доцільно обговорити наявні проблеми, а також історію та перспективи розвитку держслужби в Україні.

За постановою ВРУ річниця державної служби відзначатиметься 30 травня, тож Юрій Олександрович зауважив, що в майбутньому на факультеті щороку в травні влаштовуватимуть практичні семінари чи круглі столи, де буде змога обговорити важливі питання з цієї тематики.

Також на початку заходу очільник факультету розповів, що нині ведеться підготовка документів для участі в тендері на відкриття Навчально-наукового центру з підвищення кваліфікації публічних службовців. Це дасть змогу працівникам державних органів у регіоні проходити курси підвищення кваліфікації на базі нашого вишу й не їхати для цього в інші міста України. Для цього буде впроваджено дві програми: короткотермінова – на два дні й звичайна – на два тижні.

На конференції був присутній і заступник начальника Міжрегіонального управління національного агентства України з питань державної служби у Львівський та Закарпатській областях Микола Трофименко. Він ознайомив присутніх із структурою держслужби в нашому краї, функціями державних органів, а також пояснив, звідки вона бере витоки й чому цього року ми відзначаємо саме її 100-річчя. Виявилося, що інститут державної служби сформувався ще за гетьманату Павла Скоропадського в 1918 році. Зачепив пан Микола і тему децентралізації органів державної влади.

Відтак із доповідями виступили магістри першого та другого років навчання. Були розглянуті й обговорені теми «Правове забезпечення державної служби в Україні», «Електронне врядування в Україні: проблеми та перспективи впровадження», «Особливості надання адміністративних послуг через ЦНАП» та «Об’єднані територіальні громади: за і проти».

Остання доповідь викликала найактивнішу дискусію з приводу сучасного процесу об’єднання громад, їх подальшого спільного функціонування. Доповідач Юрій Фрінцко, представивши свій аналіз ситуації, виокремив основні проблеми децентралізації і вказав, на які недоліки варто звертати уваги при дальшому реформуванні стосовно громад.

На закінчення Юрій Остапець подякував усім за плідну роботу й побажав у наступних виступах включати у доповіді більше прикладів із власного робочого досвіду, адже це надає більшої цікавості й предметності темі, а також підштовхує до дискусії. Декан запросив учасників на більш масштабну конференцію, що відбудеться на факультеті в листопаді й буде присвячена виборчому процесу.

А Микола Трофименко зауважив, що конференція стала справді майданчиком для фахового обговорення, адже доповідали не студенти, котрі знайшли б переважно теорію, а працівники, які цю теорію щодня впроваджують у практику.

Найактивнішу дискусію викликало питання сучасного процесу об’єднання громад та їх дальшого спільного функціонування

За матеріалом Катерини Хижняк,
Медіацентр УжНУ