Новини

01.02.2019
775

Науковець УжНУ удостоєний звання – гостьовий професор Карлового університету в Празі

Науковець УжНУ удостоєний звання – гостьовий професор Карлового університету в Празі

Рішенням Ректора Карлового університету в Празі, проф. Томаша Зіми від 1 лютого 2019 року звання «гостьовий професор Карлового університету в Празі» удостоєний заст. декана юридичного факультету з міжнародних зв’язків, директор НДІ державно-конфесійного права та державно-церковних відносин УжНУ, кандидат юридичних наук, доктор філософії, доцент Олександр Білаш.

Присвоєння науково-педагогічного титулу «гостьовий професор Карлового університету в Празі» регулюється §40 Статуту Карлового університету в Празі та надається рішенням Ректора за рекомендацією Колегіуму ректора та за поданням Вченої ради факультету. 17 жовтня 2018 року Вчена рада гуситського теологічного факультету прийняла рішення про порушення клопотання перед Ректором Карлового університету в Празі щодо присвоєння наукового-педагогічного титулу ужгородському науковцю. 21 січня 2019 року члени Колегіуму ректора Карлового університету (протокол №14) одноголосно прийняли рішення про підтримку клопотання Вченої ради факультету тависловили рекомендацію щодо присвоєння звання «гостьовий професор Карлового університету в Празі» доценту Олександру Білашу.

Науковець подякував Ректору Карлового університету в Празі, проф. Томашу Зімі, члену Колегіуму ректора проф. Яну Благославу Лашеку, деканові гуситського теологічного факультету, доц. Камілі Веверковій та висловив сподівання, що співпраця між Ужгородським національним університетом та Карловим університетом в Празі буде поглиблюватися і розвиватися.

Гостьовий професор Карлового університету в Празі має усі права та обов’язки члена академічної спільноти Університету, за винятком обирати та бути обраним до Академічного сенату Карлового університету в Празі.

Категорії: