Новини

07.12.2018
1241

Науковець юридичного факультету УжНУ захистив докторську дисертацію в Карловому університеті в Празі

Науковець юридичного факультету УжНУ захистив докторську дисертацію в Карловому університеті в Празі

У Великій залі ректорату Карлового університету 29 листопада 2018 року відбулася урочиста церемонія (промоція) вручення дипломів докторів філософії (Ph.D.) успішним випускникам докторських програм католицької, гуситської, протестантської теології та фармацевтичного факультетів заснованого в 1348 році Карлового університету в Празі, одного з найстаріших у світі та першого у Центральній Європі.

Диплом доктора філософії у галузі теології був вручений і представнику Ужгородського національного університету, директору НДІ державно-конфесійного права та державно-церковних відносин, заступнику декана юридичного факультету з міжнародних зв’язків, у минулому докторанту Карлового університету, доценту Олександру Білашу.

26 вересня 2018 року на гуситському теологічному факультеті Карлового університету відбувся успішний публічний захист його дисертаційного дослідження на тему «Свобода совісті та релігійна політика радянської влади на Півдні України в 1917-1939рр. (історико-правовий аспект): від держави до особистості» (Freedom of Conscience and Religios Policy of Soviet Power in South of Ukraine in 1917-1939 (Historical and Legal aspect): from State to Individual). Науковий керівник - професор Ян Благослав Лашек  декан факультету 2007-2015 рр., член Колегіуму ректора Карлового університету в Празі.

Свої позитивні відгуки наддали опоненти: декан православного богословського факультету Пряшівського університету в Пряшеві, отець-професор Ян Шафін та доцент теологічного факультету Південночеського університету в Чеських Будейовіцах, свящ. Cтаніслав Пршибил. Захищена дисертація була рекомендована до друку. Державний докторський іспит був складений за спеціалізацією: Церковна історія.

Промотором церемонії виступив відомий чеський теолог, проф. Зденек Кучера. З врученням диплома доктора філософії Карлового університету в Празі, доцента Олександра Білаша привітали проректорз міжнародної співпраці та мобільності Карлового університету в Празі проф. Ян Шкрга, деканка гуситського теологічного факультету, доц. Каміла Веверкова, член Колегіуму ректора, проф. Ян Благослав Лашек та інші.

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: