Новини

17.10.2019
1469

Наталія Венжинович представила УжНУ на міжнародних наукових форумах у Грузії та Польщі

Наталія Венжинович представила УжНУ на міжнародних наукових форумах у Грузії та Польщі

Нещодавно доктор філологічних наук, професор кафедри української мови УжНУ Наталія Венжинович узяла участь у міжнародних наукових конференціях у Тбілісі (Грузія) і Кракові (Польща).

У столиці Грузії на форум «Мова. Культура. Переклад: порівняльно-зіставні дослідження» зібралися вчені з 17 країн, щоб обговорити актуальні наукові проблеми сьогодення. Поважне зібрання проходило в Парламентській бібліотеці Грузії. Традиційно конференція розпочалася з пленарного засідання, а продовжилася робота у чотирьох секціях. Н.Ф. Венжинович виголосила доповідь на секції «Лексикологія і фразеологія в дискурсі: порівняльно-зіставні дослідження» на тему: «Фразеологізми з ключовими словами-символами», яка викликала жвавий інтерес в учасників конференції, про що свідчила низка питань, поставлених доповідачці з України. Доповіді учасників опубліковано у рецензованому науковому журналі до початку роботи конференції.

Пленарне засідання Міжнародної наукової конференції «Слов’янська діалектна фразеологія ІІ» в Ягеллонському університеті (Краків) розпочав Почесний голова Міжнародної фразеологічної комісії при Міжнародному комітеті славістів професор В.М. Мокієнко, вручивши польському професорові Мацею Раку (організаторові форуму) і професору Наталії Венжинович офіційні документи, які підтверджують, що ці вчені включені до складу Міжнародної фразеологічної комісії. Професор В.М. Мокієнко висловив сподівання, що ці науковці ще інтенсивніше працюватимуть для розвитку фразеології як самостійної лінгвістичної дисципліни як у своїх країнах, так і в міжнародному масштабі. Робота конференції, в якій узяли участь учені з 10 країн, продовжилася в форматі тематичних панельних доповідей. Н.Ф. Венжинович представила своє дослідження «Діалектна фраземіка як предмет лінгвокультурологічного аналізу». За матеріалами доповідей заплановано видати збірник наукових праць.

Учасники конференцій відзначили надзвичайно високий науковий рівень, прекрасну організацію всіх етапів двох форумів, неповторну гостинність господарів, неймовірні враження від спілкування з науковцями багатьох країн і побаченого в цих чудових містах.

 

Категорії: