Новини

06.10.2022
3025

Нагороди та атестаційні справи: в УжНУ відбулося засідання Вченої ради

Нагороди та атестаційні справи: в УжНУ відбулося засідання Вченої ради

У четвер, 6 жовтня, відбулося чергове засідання Вченої ради УжНУ. На ньому розглянули атестаційні справи, звіт про навчальну, наукову та виховну діяльність факультету суспільних наук та низку інших  питань.

Розпочали засідання із приємного: спільну відзнаку Закарпатської ОВА  та Закарпатської обласної ради «За розвиток Закарпаття»,  отримав доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, заслужений професор УжНУ Михайло Іванович Фатула.

Поважному науковцеві, лікареві передали відзнаку голова Закарпатської ОВА Віктор Микита та заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Дем’янчук. Ректор Володимир Смоланка зазначив: «Ми сьогодні вітаємо одного із стержнів нашого медичного факультету, Ужгородського національного університету, людину яка упродовж багатьох-багатьох років виховала покоління лікарів, науковців, людину, яка  є й моїм вчителем. Велика Вам дяка й пошана від всього нашого колективу».

Почесну грамоту отримав кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізико-математичних дисциплін Українсько-угорського навчального інституту Віктор Трошкі, який із перших днів війни захищає нашу країну у війні з російським агресором. Також почесну грамоту від Закарпатської ОВА отримав проректор УжНУ із науково-педагогічної роботи Ігор Король, почесну грамоту від Закарпатської обласної ради отримав завідувач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій Олександр Міца. Також відзнаки отримали декан факультету міжнародних економічних відносин Микола Палінчак та завідувач кафедри теорії та практики перекладу Іван Зимомря.

Далі на засіданні розглянули атестаційні справи. Вчене звання професора по кафедрі інформаційних управляючих систем та технологій здобув Олександр Міца, професора по кафедрі програмного забезпечення систем Оксана Мулеса,  професора по кафедрі програмного забезпечення систем Ігор Повхан, професора по кафедрі кримінального права та процесу Микола Сийплокі, професора по кафедрі адміністративного, фінансового та інформаційного права Василь Тимчак , професора по кафедрі конституційного права та порівняльного правознавства Роман Фрідманський.

Із доповіддю про навчальну, наукову та виховну діяльність факультету суспільних наук у 2018-2022 роках виступив декан Юрій Остапець. Він ознайомив із організаційною структурою підрозділу, спеціальностями, за якими ведеться підготовка студентів та аспірантів на факультеті. «Ми маємо зростання кількості студентів на факультеті, від 732 у 2018-2019 навчальних роках до 917 у 2022-2023 навчальному році» - зазначив Юрій Остапець. Також на факультеті ведеться підготовка за 5 спеціальностями аспірантури, здійснюється наукова робота за 16 грантовими проєктами. За звітній період було видано 59 монографій, проведено 39 наукових конференцій, науковцями факультету було видано 303 наукові статті у вітчизняних та 172 статті у зарубіжних фахових виданнях.  

Також на засіданні розглянули низку організаційних питань, зокрема щодо затвердження освітніх програм та навчальних планів підготовки здобувачів вищої освіти, уточнення тем дисертаційних досліджень, зміну наукових керівників та надання дозволу на наукове керівництво та рекомендацію до друку окремих видань.

 

 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: