Новини

18.12.2022
3702

На медичному факультеті УжНУ з’явився анатомічний 3D стіл

На медичному факультеті УжНУ з’явився анатомічний 3D стіл

Медичний факультет УжНУ отримав унікальне обладнання – мультимедійний анатомічний стіл. Це передовий, високотехнологічний інструмент віртуального розтину та візуалізації. Він був розроблений, щоб інновувати медичні навчальні програми, надаючи студентам захоплюючий досвід та закладаючи міцну основу для їхньої майбутньої медичної кар’єри. Технологія складається з високопродуктивної системи, оснащеної великим сенсорним екраном, який дозволяє користувачам взаємодіяти з реальними даними тіла в 3D. За даними центру інформаційних технологій УжНУ, цей стіл є наразі найбільш потужним комп’ютерним пристроєм в університеті. Стіл анатомічної візуалізації призначений для вивчення повного курсу анатомії людини в вищих навчальних закладах. Такий інтерактивний анатомічний стіл є найбільш технологічно сучасною анатомічною системою візуалізації в медичній освіті, яка призначена для навчання медичної спільноти. Анатомічний стіл допомагає студентам покращити розуміння просторових відносин між структурами тіла. А також взаємодія з тілом в натуральну величину через сенсорний екран стимулює кращу залученість студентів у навчальний процес.

Анатомічний стіл є результатом проєкту, який був підготовлений відділом міжнародних зв’язків Ужгородського національного університету у 2020 році, коли Чеська Республіка вирішила підтримати найбільш ініціативні виші України, медичні факультети яких долучалися до подолання пандемії Covid 19. Як зазначає проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел: «Вже декілька років поспіль УжНУ оновлює своє наукове, освітнє, інфраструктурне обладнання за допомогою міжнародних грантів від урядів різних держав, програм Європейського Союзу, успішно конкуруючи з іншими університетами України і не тільки. Цей проєкт – результат командної роботи моїх колегинь з відділу міжнародних зв’язків, зокрема Оксани Свєженцевої, Людмили Рішко, Ганни Гаврилів, юридичного відділу – Руслани Волошин та медичного факультету. На етапі тренінгів щодо використання спеціалізованого програмного забезпечення до проєкту долучилися колеги з Центру інформаційних технологій. Зауважу, що вартість столу більше аніж 125 тис. євро і усі витрати взяла на себе Чеська Республіка». Заступник декана медичного факультету Олег Девіняк додає, що інноваційний прилад УжНУ одержав завдяки Чеській благодійній організації “Чеська агенція розвитку” Czech Development Agency: “Реалізація цього проєкту була започаткована ще до початку повномасштабної війни. Після проведення всіх необхідних процедур – анатомічний стіл вже знаходиться на базі медичного факультету УжНУ. Чеська агенція розвитку, яка забезпечила нас цим обладнанням, має окрему програму для допомоги Україні під керівництвом щирих друзів українців Міхала Гельбіча та Яна Педжріла. У рамках цієї програми було втілено ідею про забезпечення закладів медичної освіти України сучасними анатомічними столами. Крім УжНУ таке обладнання від благодійників отримав Івано-Франківський національний медичний університет. Також наші працівники разом з колегами з Івано-Франківська пройшли навчання в Чехії, щоб ознайомитись зі всіма аспектами роботи анатомічного столу”.

Тренінг відбувся з 6 по 7 грудня в  Інституті Післядипломної освіти в Празі. З Ужгородського національного університету отримали нагоду долучилися: доцент Оксана Петричко, асистент кафедри анатомії людини та гістології Юлія Голош, начальник відділу електронного навчання ЦІТ Євгенія Гайович. Зокрема, на тренінгу освоювали план монтажу та введення в експлуатацію обладнання, апаратну складову приладу,  роботу програмного забезпечення, технічне обслуговування та інше. Ділиться враженнями від тренінгу та роботи з анатомічним столом к. м. н. Оксана Петричко: “Можна сказати, що анатомічний стіл являє собою великий комп’ютер, на якому, якщо запустити необхідну програму, ми зможемо спостерігати весь організм людини. Тобто це поєднання унікального апаратного й програмного забезпечення. У цю програму вмонтовано 4 тіла людини (два чоловічі та два жіночі) – одна пара є повністю здоровою, в іншої є патології. За допомогою анатомічного столу можна вивчати акушерство, гінекологію. Тому що програма надає дуже детальну інформацію про вагітність, етапи розвитку плоду, ембріогенез. Також можна ознайомитись зі структурою тканини, побачити мікроскопічну будову будь-якого органу, можна відновити кровопостачання, як венозний так і артеріальний кровотік. Крім того, за допомогою цього високотехнологічного обладнання викладачі можуть викладати анатомію та гістологію”.

 Ужгородський  національний університет, зокрема колектив медичного факультету, висловлює щиру вдячність партнерам за допомогу та придбання інноваційного анатомічного 3D столу, який підвищуватиме ефективність викладання медичних дисциплін студентам УжНУ та сприятиме покращенню навчального процесу.Ганна Фельцан,
Інформаційно-видавничий центр

Категорії: