На філологічному факультеті за підтримки чеських партнерів відкрито комп’ютерну аудиторію

У вівторок, 27 листопада, на філологічний факультет завітали високопоставлені гості: гетьман Пардубицького краю Мартін Нетоліцький, заступник Генерального консула Чеської республіки у м. Львів Ігор Шедо, депутат парламенту Чехії Вацлав Сновпик та голова благодійного фонду «VIZa» з українського боку Володимир Чубірко. Вітали гостей перший проректор Олександр Сливка, проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел, проректор з адміністративно-господарської роботи Дмитро Сойма, декан філологічного факультету Галина Шумицька та колектив кафедри словацької філології, яка готує фахівців за спеціальностями «Словацька мова і література» та «Чеська мова і література». Зібрались з приємної нагоди – урочисте відкриття відремонтованої, світлої аудиторії, оснащеної комп’ютерами для навчання студентів.

Відкрив захід проректор Олександр Сливка: «У першу чергу хочу подякувати нашим гостям за співробітництво та допомогу. Сьогодні ми бачимо конкретику нашої спільної роботи, яка вилилась в цю чудову аудиторію для наших студентів. Також вдячний Володимиру Володимировичу, який мобілізує себе і нас на хорошу справу та об’єднує наші зусилля».

Представник з Чеської Республіки Мартін Нетоліцький окреслив мету спільних проектів: «Наша співпраця функціонує вже більше 5-ти років. За цей час нам вдалося реалізувати чимало проектів, зокрема в галузях освіти й медицини. Нашим кредо є інвестувати в ті проекти, які мають перспективи на майбутнє. Тож куди краще інвестувати, як не в освіту громадян та їхнє здоров’я? Адже здорові діти, здорове та освідчене громадянське суспільство означає здорове майбутнє. Саме освічені люди є основою суспільства, яка не піддається на маніпуляції і має здоровий погляд на ситуацію».

Висловила вдячність делегатам проректор Мирослава Лендьел: «Ми завжди по-особливому чекаємо делегатів з Чехії. Бо це завжди конкретні проекти та результат. Дякуємо нашим партнерам! Завдяки вам наша богемістика піднялася на вищий рівень.  Я впевнена, що нас чекає ще багато проектів, і тому філологічний факультет стане не тільки найстарішим, але й найкращим факультетом університету».

Доклав зусилля до відкриття нової аудиторії і голова благодійного фонду «VIZa» Володимир Чубірко: «Я вдячний пану Мартіну за те, що він підтримав наш проект. Зараз українці прагнуть стати членом Європейського Союзу, а для того, щоб туди потрапити, потрібно там мати добрих друзів. Я дякую нашим друзям з Чехії, які не тільки подають нам руку, а й допомагають фінансово. Сприяють комфортному вивченню студентами чеської мови, яка для багатьох закарпатців не є чужою».

Після відкриття комп’ютерної аудиторії за нові парти вперше мали змогу сісти студенти-богемісти. Кінцевий вигляд відремонтованої аудиторії приємно вражає: світлі стіни, нові меблі та техніка, затишна атмосфера. Аудиторію прикрашають стенди, які змальовують Пардубицький край. Тож студенти ще також мали нагоду детальніше дізнатися про Пардубицький край від його гетьмана Мартіна Нетоліцького.

Інформаційно-видавничий центр,

Ганна Фельцан