Новини

19.04.2023
676

Моніторинг якості освіти в школі під час війни: інструментарій діагностики прогалин та втрат у результатах навчання

Моніторинг якості освіти в школі під час війни: інструментарій діагностики прогалин та втрат у результатах навчання

Останнім часом порушується питання щодо ймовірних «освітніх втрат», «навчальних прогалин у знаннях здобувачів освіти», «освітніх розривів», «надолуження пропущеного навчання» у зв’язку з карантинними обмеженнями та війною, що впливають на якість знань учнів. Управління Державної служби якості у  Закарпатській області, навчально-науковий центр підвищення кваліфікації ДВНЗ «УжНУ» разом з ініціативою «Система забезпечення якості освіти» (SURGe) також хвилює зазначене питання. Тому з метою  висвітлення проблематики та роз’яснення нюансів  проведення моніторингу якості освіти в школі під час війни 18 квітня  2023 року   організовано онлайн-семінар із ідентичною назвою. Розпочала зустрічначальник управління Державної служби якості освіти в Закарпатській області – Сігетій Марії Миколаївна, яка звернула увагу присутніх на важливість теми.

Олена ЛІННІК, докторка педагогічних наук, експертка ініціативи «Збереження доступу до шкільної освіти» проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), виступаючи перед освітянською спільнотою,  зауважила на актуальності оцінювання якості освіти, інструментарії діагностики прогалин у навчанні, втрат у результатах навчання та компенсаторних заходів для учнів. 

Олена Олегівна закцентувала увагу присутніх  на питаннях моніторингу якості освіти в школі під час війни.Експертка розглянула логіку моніторингового дослідження, зауваживши, що моніторинг якості освіти − це система послідовних і систематичних заходів, що здійснюються з метою виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти в країні, на окремих територіях, у закладах освіти (інших суб’єктах освітньої діяльності), встановлення відповідності фактичних результатів освітньої діяльності її заявленим цілям, а також оцінювання ступеня, напряму і причин відхилень від цілей. Моніторинг проводять за допомогою тестування на платформі Всеукраїнської школи онлайн. Дані, які опрацьовуватимуться в ході моніторингу, будуть конфіденційними та оприлюднюватимуться лише в узагальненому вигляді. Результати свого тестування зможе побачити лише учень/учениця у власному кабінеті на платформі ВШО.

У заході взяли участь понад 300 освітян Закарпатської області: представники Державної служби якості освіти, директори закладів освіти та їхні заступники, а також педагоги, зацікавлені у якості надання освіті послуг та  результатів навчання здобувачів освіти.

 

За інформацією Центру підвищення кваліфікації та стажування УжНУ

 

Категорії: