11.11.2020

Відійшов у вічність доцент медичного факультету Михайло Шютєв

У вівторок, 10 листопада, після тривалої  невиліковної хвороби,  за кілька днів до свого 79 – річчя, покинув цей світ кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії медичного факультету УжНУ Михайло Михайлович Шютєв.
    Перестало битися серце відомого лікаря-кардіолога, який вилікував не одну тисячу сердець. Колеги, студенти та пацієнти поважали та любили цю непересічну особистість за високий лікарський професіоналізм та інтелект, талант викладача-наставника, доброзичливість та безвідмовність.

Народився Михайло Михайлович у м. Ужгород. У 1958  із золотою медаллю закінчив СШ № 10 ім. Мате Залки, а в 1965 році – медичний факультет УжДУ. Працював головним лікарем Кушницької та Білківської дільничних лікарень Іршавського району. У 1970 році талановитий лікар став аспірантом кафедри факультетської терапії медичного факультету, де, після захисту у 1973 році кандидатської дисертації на тему «Окисно-відновні процеси та зсідання крові у хворих ревматизмом»,  працює спочатку асистентом, а з 1991 року і до останнього подиху – доцентом.

Михайло Михайлович Шютєв був лікарем широкого профілю, справжнім терапевтом-цілителем. Але основним напрямом його лікарської та наукової діяльності були невідкладні стани: інфаркт міокарда, аритмологія, тромбопрофілактика та тромболікування.

Михайло Михайлович був  членом   Європейського та Угорського кардіологічних товариств, Угорського товариства медичних працівників, зовнішнім членом Угорської Академії Наук. Регулярно виступав з доповідями на міжнародних конференціях в Україні та за кордоном. За вагомий внесок у наукову та педагогічну діяльність нагороджений почесною відзнакою –  медаллю  Семмельвейсського медичного університету Угорщини, а у 2018 році – відзнакою Угорської академічної ради Закарпаття.

Ректорат, колектив медичного факультету УжНУ, колеги з кафедри факультетської терапії, яким поталанило працювати з цією неординарною людиною, глибоко сумують та висловлюють щирі співчуття рідним та близьким Михайла Михайловича Шютєва.