06.06.2022

Майбутні абітурієнти з різних куточків України знайомилися з УжНУ на «Дні відкритих дверей -2022»

Уже доброю традицією для Ужгородського національного університету перед початком вступної кампанії стала організація «Днів відкритих дверей» для школярів, їхніх батьків, вчителів, та усіх-усіх, хто цікавиться навчанням в УжНУ. Цей рік не став винятком – було прийняте рішення про проведення «Дня відкритих дверей»  у онлайн-форматі. Запрошення на цей захід розіслали у всі школи області. Завдяки цьому абітурієнти з будь-якого місця змогли дізнатися більше про наш університет та задати всі питання, які їх цікавлять – потрібен тільки доступ до Інтернету.

Через зміни в цьогорічній вступній кампанії у абітурієнтів та їх батьків виникає багато запитань, в яких допомагають розібратися працівники вишу.  Під час онлайн заходу всі бажаючі змогли дізнатися більше про  університет, освітні програми, а також отримали актуальну інформацію про Правила прийому до УжНУ у 2022 р. Крім того, важливо, що прямий ефір на каналі UZHNU TODAY в YouTube збережено. Тому кожен хто не зміг приєднатися до прямого ефіру зможе переглянути, в зручний для себе час, відео на каналі UZHNU TODAY на YouTube (https://youtu.be/3l3TiFciiK4).

Насамперед з майбутніми абітурієнтами привітався ректор УжНУ Володимир Смоланка: «Ми є не тільки найбільшим університетом нашої області, ми також і один з найпотужніших університетів України. Кожний рік ми відкривали двері для школярів – з одного боку, нам було приємно познайомитися з нашими майбутніми абітурієнтами, з іншого, учні мали нагоду побачити наш університет, поспілкуватися з викладачами, отримати відповіді на всі питання. На жаль, зараз такий час, що з міркувань безпеки наш захід проходить онлайн. Такий формат накладає певні обмеження і ми не зможемо показати все, що хотіли. Проте маємо надію, що наш університет зацікавить вас і ми зустрінемося вже восени. Будемо вірити і працювати над тим, щоб війна якнайскоріше закінчилися нашою перемогою і ми змогли б повернутися до звичайного життя».

Далі слово взяв проректор Ігор Король, який презентував УжНУ та розповів детально про кожний факультет, музеї, лабораторії, бібліотеку, студмістечко та додаткові можливості для студентів: «Студентське життя – це не тільки навчання. Ужгородський національний університет – це не лише місце, де вчать теорії і набувають практики майбутньої професії. Це місце, де ви житимете, вивчатимете мови, проводитимете час в бібліотеці, займатиметеся спортом, будете відпочивати, розвивати свій емоційний інтелект та soft skills, запускати стартапи і закохуватися.

Також важливо, що в нас є Центр гуманітарно-виховної роботи, профорієнтації та працевлаштування, який постійно веде роботу з абітурієнтами. Одним з напрямів їхньої роботи є ведення сторінки UZHNU TODAY на всіх популярних серед молоді онлайн-платформах: Youtube, Instagram, Facebook, Telegram, Viber, Tik-Tok. Всі, хто має бажання більше дізнатись про наш університет, можуть знаходити нас в соцмережах та переглядати пізнавальний контент і запитувати про УжНУ все, що цікавить».

Після розповіді про університет, заступниця відповідального секретаря Приймальної комісії УжНУ Іванна Стерчо розповіла, як до нього вступити: «Передусім, щоб мати змогу вступити до вишу, вам необхідно здати Національний мультипредметний тест, який цьогоріч прийшов на зміну ЗНО. Реєстрація на НМТ тривала до 19 квітня.  Після реєстрації необхідно буде двічі підтвердити реєстрацію – спочатку з 20 травня до 7 червня та другий етап підтвердження – з 21 червня до 7 липня. Також буде відкрита і додаткова реєстрація на тест. Передбачено три сесії НМТ – основна (18липня-10 серпня), додаткова (16-20 серпня) та спеціальна (12-16 вересня). Для участі в додаткових та спеціальних сесіях може бути декілька причин: неможливість потрапити до пункту проведення тестування (зокрема з окупованих територій) або перешкода при роботі над тестом (оголошення повітряної тривоги).

Після того, як ви отримаєте результати вашого тесту, ви зможете подавати документи в університети. Якщо ви претендуєте на місця державного замовлення, у вас є можливість подати до п`яти заяв на відкриті та закриті конкурсні пропозиції. Для участі в конкурсі на місця за кошти юридичних та фізичних осіб можна подати до 20 заяв. У кожній заяві зазначається її пріоритетність. Вступник може бути рекомендованим до зарахування за найвищою пріоритетністю з числа зазначених ним під час подання заяв. Таким чином, вступник потрапляє у число тих, хто може бути рекомендований до зарахування на місця державного замовлення відповідно до його конкурсного балу.

• Реєстрація електронних кабінетів, завантаження документів розпочинається з 1 липня.
  • Вступники подають заяви тільки в електронній формі (крім визначених Правилами прийому випадків).
  • Індивідуальні усні співбесіди проводяться з 9 по 16 липня.
  • Творчі конкурси пройдуть з 1 по 18 липня.

Прийом заяв і документів від вступників розпочинається 29 липня і закінчується:

• о 18:00 8 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, творчих конкурсів;
  • о 18:00 23 серпня – для осіб, які вступають за результатами національного мультипредметного тесту, результатів зовнішнього незалежного оцінювання за 2019-2021 роки, а також творчих конкурсів, які були складені з 01 по 18 липня.

Детальніше про Правила прийому 2022 ви може дізнатися на офіційному сайті УжНУ».

Після цього організатори «Дня відкритих дверей» відповіли на всі питання учасників, які вони задавали в чаті під час трансляції.

Ганна Фельцан,