15.06.2019

Літній університет - на факультеті здоров’я та фізичного виховання

Завершення другого тижня Літнього університету для другої групи було справді особливим! Цілий день учасники провели на факультеті здоров’я та фізичного виховання УжНУ, та на власному досвіді переконалися в тому, що в здоровому тілі – здоровий дух!

Знайомство з факультетом розпочав заступник декана Едуард Сивохоп, який ознайомив школярів із спеціальностями, які є на факультеті, зокрема «Фізична терапія. Ерготерапія», «Спеціальна освіта», «Фізична культура і спорт» та «Середня освіта (фізична культура)», розповів про переваги навчання на факультеті, міжнародні програми стажування та можливості, які отримують його випускники.

Цікавою була презентація студентки ІІ курсу, переможниці конкурсу «Кращий студент Закарпаття – 2019» Лілії Манзулич. Вона розповіла про цікаве та насичене студентське життя, спортивні турніри, змагання, що роблять студентське життя на факультеті справді неймовірним!

Далі – до практики!

Спочатку відбувся  майстер клас від майстрів спорту, учасників чемпіонату Світу «мушкетери 21 сторіччя». Старший викладач кафедри фізичного виховання УжНУ, тренерЕмілія Мадяр-Фазекаш розповіла про основи спортивного фехтування, а фехтувальники Максим Магула, Тимур Попадич, Ян Баран та Владислав Коваленко провели динамічні показові поєдинки. Як зізнаються школярі, аж дух захопило!

Далі старший викладач кафедри фізичної реабілітації Мар’яна Сабадош провела майстер-класи «кінезіологічне тейпування як допоміжний спосіб відновної терапії» та «міостимуляція як спосіб відновної терапії».

Кінезіологічне тейпування - це метод нанесення спеціальної стрічки (кінезіотейпа) на різні ділянки тіла людини з метою зняття болю, відновлення рухливості суглобів і навіть корекції фігури! Метод активно використовується сучасними фахівцями з реабілітації, спортивної та відновної медицини і дозволяє досягти ефекту максимально швидко і значно його продовжити, аж до повного відновлення знижених функцій організму.

Міостимуляція - це процес впливу невеликих імпульсів  струму, яке спрямоване на відновлення природної роботи внутрішніх органів, тканин, м'язів. За допомогою цих методів можна швидше відновити форму, використовувати як допоміжний спосіб в тренуваннях.

Доцент кафедри фізичної реабілітації Богдан Дикий розповів, як слід здійснювати відновлення енергетичних сил організму після розумового навантаження. Він торкнувся питання нейродинаміки, індивідуальних  особливостей нервової системи. Також  розповів про важливість правильного ритму дихання для підтримки нормального функціонального стану організму.

Не менш цікавим та пізнавальним став майстер-клас від магістра Мирослави Беци «Ми є те, що ми їмо». На цікавих прикладах дівчина розповіла, які страви, складники продуктів є корисними, а які – відверто шкідливими для організму, та який вплив вони мають безпосередньо на здоров’я. «Чимала кількість хвороб, навіть онкологічні захворювання можуть мати основі – погане харчування. Перейти на здорове харчування – це реально, можливо, і що дуже важливо – ви маєте набагато більше енергії, ніж раніше» – наголосила Мирослава Беца.

Лілія Манзулич провела майстер-клас «Розвіюємо міфи по бодібілдинг-це простіше ніж здається». Дівчина розповіла про те, як можна займатися фізичними тренуваннями в найпростішій, домашній обстановці  та ефективність, яку вони дають. «Бодібілдінг здебільшого асоціюється з великими накачаними чоловіками та жінками, які виглядають досить неприродно. Але в бодібілдінгу є й інший, оздоровчий підхід, який справляє  дуже добрий вплив на фігуру, не шкодить здоров’ю, і є дуже доступним. Для занять навіть гантелі не є обов’язковими, і їх легко може замінити звичайна пляшечка води». Лілія Манзулич показала найбільш поширені вправи на різні групи м’язів та техніки, за якими їх слід виконувати.

Одним словом, за один день діти дізналися чимало нового й корисного про своє здоров’я, а насамкінець – «відірвалися» під час гри у волейбол!

Так завершився другий тиждень Літнього університету. Попереду – ще більше пригод та вражень!