Керівництво УжНУ провело робочу зустріч з колективом економічного факультету

У четвер, 4 жовтня, ректор Володимир Смоланка та проректор з науково-педагогічної роботі Олександр Рогач провели зустріч з викладачами економічного факультету УжНУ. Подібні зустрічі ініційовані керівництвом вишу і покликані вирішити питання для комфортної роботи викладачів та навчання студентів, проводитимуться  на кожному з факультетів університету.

Декан факультету Віталій Сержанов розповів про становлення факультету та його сучасний освітньо-науковий потенціал, особливості цьогорічної вступної кампанії. «Нам приємно, що є позитивна динаміка, особливо, що стосується навчання на стаціонарі, адже це основа факультету. Цьогоріч до нас поступило на 17 чоловік більше ніж у 2017 році. Це важливо, адже в 2018 році кількість випускників шкіл була найнижчою за всю історію України. Таким чином навіть у нелегкі часи ми намагаємося не тільки залишатися на сталому рівні, але й розвиватися. Ми намагаємося  популяризувати наш факультет, проводимо значну профорієнтаційну роботу серед учнів та випускників шкіл» - зазначив Віталій Сержанов.

Ректор УжНУ Володимир Смоланка наголосив що основною метою зустрічі є вирішити разом ті питання, які є на факультеті, у максимально неформальній та дружній атмосфері. Також мова зайшла щодо поліпшення стану та ремонтів наявного аудиторного фонду. «Протягом останніх років нам досить багато вдається зробити в плані вдосконалення матеріально-технічної бази. Крім поточних ремонтів в аудиторіях ми плануємо протягом 2,5-3 років повністю завершити реконструкцію  навчально-лабораторного корпусу (так званий корпус «Г» в якому знаходиться й економічний факультет» - розповів Володимир Смоланка.

Відповідаючи на запитання працівників факультету ректор також торкнувся питання оплати праці викладачів: «Ми всі знаємо, рівень зарплат у вищій школі є невисоким. Я закликаю викладачів факультету активніше взяти участь у рейтингу науково-педагогічних працівників університету, який ми вже проводимо 3 рік поспіль, адже це й елемент матеріальної мотивації. Ми добилися доброго фінансового стану університету і будемо прагнути надати грошову надбавку для всіх професорів і доцентів УжНУ. Це також буде стимулом для молодих науковців прогресувати та отримувати вчені звання» - зазначив Володимир Смоланка.

Торкаючись  теми фінансування наукових та освітніх проектів проректор Олександр Рогач сказав: «Важливо також брати участь у грантових програмах, зокрема в плані проектів МОН, міжнародних проектах. Закликаю вас – беріть у них участь, це механізми, які реально діють, і якими можна дієво користуватися».

Також на зустрічі керівництво університету та викладачі економічного факультету обговорили поточні питання в процесі публікації наукових видань, навчальній діяльності.  У рамках розмови відбулася активна дискусія щодо вдосконалення роботи факультету та сприяння у його подальшому розвитку.

Олексій Шафраньош