05.04.2019

Кафедра військової підготовки УжНУ підготувала низку патріотичних акцій для студентів

У п’ятницю, 5 квітня, кафедра  військової підготовки  УжНУ організувала чимало заходів, які мали за мету виховання національної самосвідомості студентів, знайомство із життям військовослужбовців та заохочення до вступу на  кафедру військової підготовки. До акцій долучились і студенти Природничо-гуманітарного коледжу УжНУ. Зокрема студенти мали нагоду взяти участь у флешмобі з підтримки воїнів-захисників «Дякуємо за службу», побувати на уроці мужності, послухати про особистий  досвід студента кафедри військової підготовки, чий батько повернувся з фронту, та відвідати екскурсію по кафедрі і детально ознайомитися з навчально-матеріальною базою кафедри військової підготовки.

Як наголосив завідувач кафедри, полковник запасу Василь Олійник: «Сьогодні особливий день для кафедри військової підготовки, до якого ми ретельно готувалися. На наших студентів, та студентів  Природничо-гуманітарного коледжу очікує багато цікавих та пізнавальних заходів. Основним завданням наших акцій, як ми вважаємо, є об’єднання студентів нашої кафедри, і всього університету, ідеєю, що ми повинні бути патріотами своєї держави, ідеєю, що ми є свідомими громадянами незалежної України. Також плануємо поспілкуватися, відповісти на запитання студентів, які мріють отримати військову професію і стати на захист нашої Батьківщини».

До уроку мужності долучились і студенти кафедри військової підготовки, і Природничо-гуманітарного коледжу. Захід вирішили розпочати із щирого виступу студента Станіслава Паламарчука «Мій батько – Герой», цим самим, як зазначив завідувач кафедри Василь Олійник, захотіли переінакшити традицію, коли батьки оцінюють вчинки своїх дітей. Батько хлопця – Олександр Паламарчук — підполковник Збройних сил України, колишній командир окремого танкового батальйону, 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, заступник обласного військового комісара – був присутнім на заході, та не здогадувався про намір сина. «Тато поїхав на фронт одним із перших, років 5 перебував у АТО. Звісно, це вплинуло на  мою сім’ю, на наш моральний і психологічний стан, коли тижнями очікуєш хоч на якусь звістку. Коли розпочалася війна, ми всі не до кінця усвідомлювали, що насправді значать слова «війна», «агресія», у плані зброї, вбивств, людських життів, важких ушкоджень. Насправді, багато хто й зараз не усвідомлює. Знаючи з перших уст про героїчні вчинки нашої 128-ї окремої гірсько-штурмової закарпатської бригади за  ці 5 років, я точно знаю, якою відповідальною є робота мого батька, і тому я сміливо можу заявити – мій батько – герой! Герой, як і будь-який інший військовослужбовець, який зараз захищає нас з вами!».

Після зворушливого виступу слово надали самому Олександру Паламарчуку, який презентував студентам відео, в якому йшлося про будні наших захисників на Сході. Також  студенти переглянули фотоілюстрації про те, наскільки покращилось матеріальне забезпечення Збройних сил України за останні роки. Студентам навіть показували, з чого складається раціон військовослужбовця – у конференц-залі приготували сухпайок, який кожен бажаючий міг спробувати.

Після уроку мужності, студенти Природничо-гуманітарного коледжу УжНУ відправились на екскурсію по кафедрі військової підготовки. Зокрема, відвідали стрілецький тир, клас наземної артилерії, клас розвідки. Звісно, чи не найбільше студентам сподобався стрілецький тир, де кожен зміг спробувати, як це стріляти з різних видів зброї, при різних рівнях складності, поривах вітру, величинах мішені. Викладачі кафедри військової підготовки відповідали на запитання студентів, розповідали про перспективи працевлаштування після закінчення та здобутки своїх випускників.

Поділилася враженнями після насиченого дня Діана Соляк, студентка 3 курсу Природничо-гуманітарного коледжу, спеціальність «бухгалтерський облік»: «Сьогодні я детальніше дізналися про неймовірні речі і подвиги наших захисників. Також я в захваті від кафедри військової підготовки, від стрілецького тиру, хоч мені не зовсім вдавалося з першого разу, але це незабутній довід. Мені цікаво було дізнатися, що можна поєднувати навчання на кафедрі військової підготовки з навчанням у коледжі. А по закінченню двох спеціальностей, я розширюю свої перспективи і в плані пошуку роботи, і в плані заробітної плати. Сподобалась та частина заходів, де ми дізнались про умови бійців, і що наша держава не стоїть на місці у цій сфері. Надіюсь, трагічні події якнайскоріше закінчаться».

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр УжНУ