12.02.2021

На факультеті історії та міжнародних відносин відбулася зустріч із керівництвом УжНУ

У четвер, 11  лютого, відбулася зустріч керівництва УжНУ із колективом факультету історії та міжнародних відносин. На зустрічі були присутні ректор Володимир Смоланка, проректори Мирослава Лендьел та Дмитро Сойма, декан факультету Іван Вовканич, професорсько-викладацький склад підрозділу.  Упродовж майже 3-х годинної неформальної  розмови викладачі мали змогу поспілкуватися, отримати відповіді на поставлені запитання.

На початку зустрічі декан факультету Іван Вовканич окреслив сучасний стан факультету, основні стратегічні напрямки його розвитку. Завідувач кафедри модерної Історії України та зарубіжних країн  Ігор Шніцер зазначив: «За останні 4 роки було багато позитивного зроблено у плані підтримки наукової роботи викладачів. Зокрема, це матеріальне стимулювання за публікації в «Scopus», «Web of Science». Також виправдала себе ідея створення науково-технічної ради. Крім цього, важливим і позитивним фактором є щорічне рейтингування науково-педагогічної діяльності викладачів. Серед проблемних питань, на які варто звернути увагу – нові правила акредитації освітніх програм».  Також серед питань – певна обмеженість аудиторного фонду, через що на факультеті заняття відбуваються у 2 зміни.

Ректор Володимир Смоланка зазначив, що питання із приміщеннями буде вирішене, зазначив, що науковці, статті яких індексуються в базах «Scopus», «Web of Science» цьогоріч отримуватимуть доплату на суму до 20 тисяч гривень, залежно від індексу цитування статті.   Ректор зазначив, що у 2020 році УжНУ опинився серед 15 університетів, які отримали підвищене фінансування від МОН. Відтак, Ужгородський національний університет додатково отримав фінансування у розмірі 21.9 мільйонів гривень. «Ми його використали на матеріальне стимулювання наших працівників. Не в наших силах підняти заробітню плату в цілій країні, але в наших – матеріально стимулювати кращих в нашому університеті» - зазначив Володимир Смоланка.

Серед питань, які обговорювалися – доступність до програмного забезпечення перевірки на плагіат. Ректор запевнив, що університет має всі технічні можливості для ефективної перевірки наукових робіт.  Також під час зустрічі було піднято питання щодо доступу до специфічного освітнього програмного забезпечення у сфері менеджменту, покращення умов ведення профорієнтаційної діяльності, раціоналізації ведення документообігу, низка інших організаційних  питань.

Олексій Шафраньош