Кафедра терапії та сімейної медицини продовжує впровадження міжнародних клінічних протоколів на клінічній базі КЗ «Ужгородська районна лікарня»

Вже доброю традицією стало проведення науково-практичної конференції кафедри терапії та сімейної медицини з участю лікарів КЗ «Ужгородська клінічна районна лікарня».

8.05.2019 р., проводився розбір протоколу фінського медичного-наукового товариства  Duodecim Medical Publications Ltd та рекомендації Американської академії сімейних лікарів – «Хронічний кашель». З доповіддю виступила клінічний ординатор – Богдана Ігнатюк.

•   Хронічним вважається кашель, що триває понад 8 тижнів.

• Пацієнт, що не палить, та не приймає препарати з групи іАПФ та має нормальну рентгенограму легень - найчастішими причинами хронічного кашлю (у більше, ніж 90% випадків) є

◦ кашльовий синдром верхніх дихальних шляхів (стікання слизу по задній стінці глотки)

◦ астма

◦ гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

• Пацієнт з атопією або алергією - найбільш ймовірний діагноз: астма  або алергічний риніт

• Пацієнт, що палить - найбільш вірогідний діагноз: затяжний гострий бронхіт або початкова стадія хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Завжди слід припускати вірогідність раку легень  у пацієнтів середнього та старшого віку.

• Кашель може стати хронічним після перенесеної респіраторної інфекції у зв’язку з гіперреактивністю бронхів.

• Інгібітори АПФ є основою групою препаратів, що асоціюється з кашлем, проте також слід врахувати бета-блокатори у хворих на бронхіальну астму, нітрофурантоїн та метотрексат

• Слід лікувати причину (астма, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба). У разі, якщо етіотропне лікування провести неможливо та кашель суттєво впливає на якість життя пацієнта, як симптоматична терапія можна застосувати протикашльові засоби.

Отримана на конференції інформація буде використана лікарями-ординаторами відділення, інтернами та працівниками кафедри у щоденній лікувально-діагностичній практиці.

Повний текст протоколу доступний за посиланням: http://guidelines.moz.gov.ua/