Новини

08.05.2019
194

Кафедра терапії та сімейної медицини продовжує впровадження міжнародних клінічних протоколів на клінічній базі КЗ «Ужгородська районна лікарня»

Кафедра терапії та сімейної медицини продовжує впровадження міжнародних клінічних протоколів на клінічній базі КЗ «Ужгородська районна лікарня»

Вже доброю традицією стало проведення науково-практичної конференції кафедри терапії та сімейної медицини з участю лікарів КЗ «Ужгородська клінічна районна лікарня».

8.05.2019 р., проводився розбір протоколу фінського медичного-наукового товариства  Duodecim Medical Publications Ltd та рекомендації Американської академії сімейних лікарів – «Хронічний кашель». З доповіддю виступила клінічний ординатор – Богдана Ігнатюк.

 

•   Хронічним вважається кашель, що триває понад 8 тижнів.

• Пацієнт, що не палить, та не приймає препарати з групи іАПФ та має нормальну рентгенограму легень - найчастішими причинами хронічного кашлю (у більше, ніж 90% випадків) є

◦ кашльовий синдром верхніх дихальних шляхів (стікання слизу по задній стінці глотки)

◦ астма

◦ гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

  

• Пацієнт з атопією або алергією - найбільш ймовірний діагноз: астма  або алергічний риніт

• Пацієнт, що палить - найбільш вірогідний діагноз: затяжний гострий бронхіт або початкова стадія хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Завжди слід припускати вірогідність раку легень  у пацієнтів середнього та старшого віку.

• Кашель може стати хронічним після перенесеної респіраторної інфекції у зв’язку з гіперреактивністю бронхів.  

 • Інгібітори АПФ є основою групою препаратів, що асоціюється з кашлем, проте також слід врахувати бета-блокатори у хворих на бронхіальну астму, нітрофурантоїн та метотрексат

 • Слід лікувати причину (астма, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба). У разі, якщо етіотропне лікування провести неможливо та кашель суттєво впливає на якість життя пацієнта, як симптоматична терапія можна застосувати протикашльові засоби.

 

Отримана на конференції інформація буде використана лікарями-ординаторами відділення, інтернами та працівниками кафедри у щоденній лікувально-діагностичній практиці.

 

Повний текст протоколу доступний за посиланням: http://guidelines.moz.gov.ua/

 

 

Категорії: