Новини

09.02.2023
435

Географи УжНУ взяли участь у Зимовій школі 2023

Географи УжНУ взяли участь у Зимовій школі 2023

1-5 лютого в місті Ужгород проходив захід під назвою "Зимова школа 2023. Ужгород" з тематикою "Закарпаття: регіон,міста,спільноти". Цей івент відбувся під егідою Української спілки молодих географів, зокрема Ужгородського осередку.

Організаторами стали двоє випускників географічного факультету УжНУ - Сухан Іван та Ференц Марія і дві студентки 2 курсу геофаку - Ференц Олександра та Орос Каріна. Всі вони є активними членами ГО Української спілки молодих географів.
    Загалом у Зимовій школі взяло участь більше тридцяти учасників - студенти, випускники та аспіранти з різних міст та куточків України. Їм всім вдалося детально та поглиблено вивчити особливість Закарпаття завдяки менторам школи.

 

Славік Р.В. Доц. каф. ФГРП УжНУ

Славік Роман (доповідь - "Суспільно-географічна характеристика Закарпаття та етнічна особливість регіону");

Карабінюк М.М. Доц. каф. ФГРП УжНУ

Карабінюк Микола (доповідь - "Природно-географічні особливості та екологічні проблеми Закарпаття");

 Полянський Юрій (доповідь - "Компонування навчальних та наукових текстів для географічних спеціальностей");

Моргацький Владислав (доповідь - "Теоретичні та практичні аспекти географічного дослідження міста").

Всі охочі мали змогу брати участь не тільки у науковій частині, але і у розважально-практичній: квест містом Ужгород та інтелектуальна гра «Шо йсе такоє» розроблені організаторами школи.

 

Вивчення урбаністичного розвитку м. Ужгорода

Екскурсія до Невицького замку

Співорганізатор Зимової школи, випускник географічного факультету УжНУ Сухан Іван розповідає: «Кожен день був цікавий на події та враження, всі учасники на завершальний день отримали винагороди  Зимової школи та іменні сертифікати за участь.  Також, визначальною подією стало підписання меморандуму про співпрацю УСМГ та географічного факультету УжНУ.»

Клеба Людмила. Львівський національний університет ім. І. Франка

Клеба Людмила, Львівський національний університет імені Івана Франка: «Особисто мені ця школа показала інші сторони Закарпаття. На завданнях ми шукали сильні і слабкі сторони, екологічні проблеми та рекреаційні переваги цього регіону. Воркшопи не були схожі на лекції в універі, а ментори школи були зацікавлені і відкриті до дискусій, що не могло не підкупити. Але окрім навчання в нас був вільний час для знайомства з новими людьми. Було дуже багато пісень, розмов, обговорень нагальних проблем.»

Софія Клець. Волинський національний університет ім. Л. Українки

Софія Клець, Волинський національний університет імені Лесі Українки: «Мене, як учасницю та керівницю Луцького осередку, найбільше вразила професійна підготовка організаторів! Чудові ментори, що поділились власними розробками, досвідом та знаннями. Цінується щире зацікавлення  викладачів УжНУ в розвитку та популяризації географії! Я вже друге відвідую простори Ужгорода, але захоплююсь красою вуличок, як вперше. Завдяки урбаністичним екскурсіям та квесту ми дізнались ще трішки більше про ці місцини!»

Юрій Полянський. Голова спілки УСМГ

Юрій Полянський, голова спілки УСМГ, Львівський національний університет ім. І. Франка: «Вже в друге в межах УСМГ відбувається науково-освітня школа.Це новий формат,який став надзвичайно потрібним для розвитку географічної науки та освіти в Україні. Ужгородський осередок та УжНУ надзвичайно добре змогли провести та організувати даний захід. Структуризація воркшопів,актуальність тематик та вакаційна частина покзали наскільки географічні досліджень в різних галузях є актуальними для нашого буремного сьогодення.Цього року я мав честь провести один із воркшопів на тему "Компонування наукових та освітніх текстів для географічних спеціальностей" і зрозумів, що студенти зі всієї України дуже спраглі до знань і хочуть вдосконалюватись у всіх галузях. Їхній вогонь в очах лише підтверджує той факт , що проведення таких заходів в такий час є важливим . Хочеться в першу чергу висловити подяку нашим Збройним силам за те що попри складну ситуацію в країні ми можемо розвивати нашу улюблену географію, а також висловити подяку всім спонсорам та організаторам даного дійства. УСМГ це родина ,яка буде завжди разом розвивати науку і освіту заради нашої рідної України.»

Організатори

Вручення сертифікатів і призів

 Зимова школа в Ужгороді стала неймовірним показником бажання робити круті івенти, а також зацікавленості географів пізнавати нове, удосконалювати себе і простір навколо.

 

Категорії: