11.10.2022

Студенти факультету туризму та МК подорожують Україною

Керівництво факультету туризму та міжнародних комунікацій ДВНЗ «УжНУ»  в межах навчальної практики організувало для студентів 1-2 курсів спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» надзвичайно цікаву та пізнавальну екскурсію за маршрутом: місто  Ужгород (Закарпатська обл.) ~ курорт Моршин ~ (Львівська обл.) ~ Скелі Довбуша (Івано-Франківська обл).

В подорожі нам сприяла чудова сонячна золота осінь, яка в кожній області, яку ми проїжджали мала свої відтінки та мальовничі кольори. Особливі емоції переживали студенти із східних та південних районів України, вони фотографували, дзвонили батькам та друзям про свої враження від побаченого і саме головне хоча б на цей час забули про жахи війни, гуркіт сирен та насолоджувались повноцінним життям.

Перша зупинка це – бальнеологічний курорт Моршин. Походження назви міста найбільш ймовірно від словосполучення двох німецьких слів, що в перекладі означають «красиве болото».  З уст гіда ми довідались, що перша письмова згадка про Моршин датована  1482 роком, згадувалось, що село Моршин належало шляхтичу Юрію (Юхну) Нагваздану та входило до складу Польського королівства. На той час це було невеличке село, котре налічувало 12 дворів. Однак вже за тих часів селяни в Моршині використовували джерела ропи для виварювання солі.  Сьогодні санаторно-курортний комплекс «Моршин» представляє інтереси санаторіїв: «Черемош», «Дністер», «Світанок»,  «Перлина Прикарпаття», «Лаванда», «Мармуровий Палац», пансіонати «Динамо», «Зорецвіт», «Моршин», «Борис», готель «Дюк», МПП «Нік» та інші. Загальна місткість санаторіїв близько 5000 пацієнтів щомісячно.

Відпочивши біля знаменитого дуба Фра́нца Йо́сифа  біля якого наприкінці XIX століття відпочивав імператор Австро-Угорщини Франц-Йосиф I, на честь якого названо дерево якому у 2010 році Мінприроди України присвоїло звання Національного дерева України вирушили далі в подорож на Скелі Довбуша. Цей таємничий, оповитий легендами куточок   залишив слід у серці кожного туриста. Багато століть історичних подій лежать на плечах цих кам’яних гігантів. Ці могутні велетні були прихистком для давніх племен, котрі заселяли Прикарпаття, вони витримали монголо-татарську навалу та впродовж віків служили фортецею для місцевого населення.

Ми дружньою групою піднімались більше як 3 км грантовою дорогою, по ходу руху збирали білі гриби і не могли надихатись чистим карпатським повітрям. І от серед лісу скельно-печерний комплекс, що підіймається на висоту 668 метрів над рівнем моря і є масивним скелястим виходом пісковиків  Сарматського моря, що сформувалися на його дні понад 70 млн років тому.

Але справжнім випробуванням для туризмознавців стала «Чортова ущелина», яку місцеві жителі часто називають «Чистилищем» шириною 20 сантиметрів. Якщо вірити легенді, всі хто крізь неї пройдуть позбудуться гріхів.  На рахунок гріхів не впевнені, а от адреналін аж заскалював.

Втомлені, але переповнені позитивними емоціями студенти та викладачі повернулись до рідного вишу з новими знаннями та враженнями!!!

За інформацією факультету туризму та міжнародних комунікацій