Новини

05.06.2019
640

Дослідження студента фізфаку на перетині ядерної фізики та екології довкілля високо оцінили закордонні вчені

Дослідження студента фізфаку на перетині ядерної фізики та екології довкілля високо оцінили закордонні вчені

Робота над собою, готовність учитися, вміння знаходити нові шляхи для самореалізації – запорука успіху  студента. Кожен повинен прагнути до нових вершин.

На початку року посольство Франції в Україні оголосило конкурс для студентів-фізиків. Переможці першого етапу мали змогу взяти участь у ІІІ франко-українській школі з фізики високих енергій та медичної фізики. Студенти – автори найкращих проектів – дістануть змогу влітку поїхати попрацювати в лабораторіях CERN або LIA IDEATE.

ІІІ франко-українська наукова школа з фізики високих енергій та медичної фізики відбувалася наприкінці березня у межах діяльності міжнародної лабораторії LIA IDEATE у Харківському національному університеті ім. В.Каразіна. Загальна концепція заходу – проведення лекцій, семінарів, презентації проектів студентів, молодих учених.

Одним із учасників школи став студент V курсу фізичного факультету спеціальності «Фізика ядра та високих енергій» Олександр Сич. Хлопець презентував проект «Production of isotopes 137mBa and 60Co using gamma or neutron irradiation for radio chemical and environment studies». Його дослідження перебувають на перетині ядерної фізики та екології довкілля. Результати ж були високо оцінені закордонними спеціалістами у відповідних галузях, і Олександра запросили виступити з доповіддю у Національному університеті ім. В. Каразіна, а потім узяти участь у Міжнародній науковій франко-українській школі. На тиждень він занурився у світ фізики високих енергій.

Олександр розповідає:

«Загалом було 18 учасників, презентація проектів за структурою була схожа на захист курсових робіт. Ми мали кілька хвилин, щоб презентувати свої дослідження, відтак відповідали на питання. Особливість школи – використання як засобу комунікації англійської мови. Приємно вразило, що чимало проблемних питань фізики високих енергій виявилися мені вже відомими з лекційних курсів в УжНУ. Зацікавили виступи інших учасників, присвячені медичній фізиці».

Над проектом разом із Олександром працювала доцентка кафедри теоретичної фізики Ганна Васильєва: «Можливо, про це ще зарано говорити, оскільки головної мети ми ще не досягли, але були б дуже раді, якби Олександру вдалося поїхати в CERN. Це піднесло б його на новий рівень розуміння науки, – зауважує викладачка. – Насамкінець хочемо подякувати деканові фізичного факультету Володимиру Лазуру за всебічну підтримку і розуміння, завідувачу відділення фізики ядра та елементарних частинок Івану Гайсаку, а також проректору Олександру Сливці й усім, хто нам допомагав. Без їх підтримки навряд чи досягли б подібного результату».

Вікторія Кенідра

 

Категорії: