19.09.2022

надання першої допомоги при психологічних травма

Доктор психології травми профессор Джейм Атен та магістр Кент Анан провели в УжНУ дводенний семінар-практикум з надання першої допомоги при психологічних травмах.

16 – 17 вересня 2022 року за ініціативою кафедри наук про здоров’я факультету здоров’я та фізичного виховання УжНУ відбувся дводенний Міжнародний семінар-практикум з травмо-емоційної допомоги. З вітальним словом до учасників навчально-практичного семінару від імені університету звернувся в.о.декана факультету здоров’я та фізичного виховання Едуард Сивохоп, який підкреслив соціальне і практичне значення заходу, спрямованого на психологічну допомогу населенню в час війни.

Спеціалісти зі США доктор психології травми профессор Джейм Атен тамагістр Кент Анан поділилися власним досвідом допомоги людям у кризі. Тема семінару: «Перша травмо-емоційна допомога – швидке реагування» об’єднала у великій залі УжНУ близько 300 учасників: студентів, викладачів, практикуючих психологів, лікарів, педагогів, волонтерів, тимчасово переміщених осіб. За програмою заходу учасників було ознайомлено з основами першої психологічної допомоги в кризових станах, надано інструменти для надання покрокової допомоги постраждалим та планування самодопомоги. Працюючи в трійках у рольових ситуаціях, учасники отримували можливість спостерігати, як працює авторська методика профессора Джейма Атена та магістра Кента Анана. В атмосфері діалогічної взаємодії учасники ділились враженнями пережитого, задавали питання.

Модератор заходу професор кафедри наук про здоров’я доктор психологічних наук Олена Яцина від імені учасників міжнародного семінару-практикуму висловила вдячність американським колегам за можливість ознайомитись з методикою роботи з психотравмами. Відмітила, що схема першої травмо-емоційної допомоги дозволяє кожному небайдужому покроково визначати найбільш нагальні потреби Іншого та своєю присутністю в його життєвій історії забезпечити психологічну підтримку.

Наприкінці всі учасники отримали сертифікати та зробили фото на згадку.