Новини

04.07.2019
1389

Десятеро студентів інженерно-технічно факультету провели десять незабутніх днів в Польщі на навчальній геодезичній практиці

Десятеро студентів інженерно-технічно факультету провели десять незабутніх днів в Польщі на навчальній геодезичній практиці

Першокурсники інженерно-технічного факультету успішно пройшли навчальну практику з інженерної геодезії в Жешувській Політехніці (Польща) на факультеті будівництва, інженерії середовища та інфраструктури. Практика відбувалася з 17-го по 27-ме червня. Тож десятеро студентів спеціальності «будівництво та цивільна інженерія» провели десять незабутніх днів, під час котрих не тільки здобули нові навички та ознайомлювались із європейською освітою, а й весело провели дозвілля у компанії тамтешніх викладачів та студентів.

Своїми враженнями про набутий досвід поділились керівник практики, доктор технічних наук, професор кафедри міського будівництва і господарства Наталія Каблак та студенти інженерно-технічного факультету.

Проф. Наталія Каблак: «Наш університет має договір про співпрацю з вищим навчальним закладом технічного профілю «Жешувська Політехніка». Цього року, нам вдалося втілити українсько-польські наміри про співпрацю в реальність та організувати навчальну практику наших студентів на факультеті будівництва, інженерії навколишнього середовища та архітектури Жешувської Політехніки. Мене вразили умови, створені керівництвом університету, для комфортного проживання та навчання наших студентів. Особисто мені також приємно, що польські викладачі відмітили належний рівень знань та вихованість наших студентів. Однак, ми можем позаздрити технічній оснащеності навчальних лабораторій наших польських колег. Кінцевим результатом нашого візиту стало відновлення двосторонньої угоди, відповідно до якої університети можуть співпрацювати в області ознайомлювальних поїздок, лекцій і наукових досліджень, планування і реалізації спільних науково-дослідних проектів, організації спільних заходів і спільних наукових публікацій».

 

Віталій Сенькович, студент 1-го курсу спеціальності «будівництво та цивільна інженерія»: «Мені дуже сподобалось місто: інфраструктура, озеленення.  Хочеться окремо відмітити щире, хороше ставлення до нас як з боку викладачів, так і студентів. Зокрема, один з викладачів навіть відмовився від свого вихідного дня задля того, щоб провести його з нами. Ми поспілкувались зі студентами, серед яких були і студенти з України. Вразило те, що ми змогли попрацювати з новими приладами, які використовуються у сучасній геодезії: 3D-сканером, GPS ».

 

 

 

Ян Калабіга, студент 1-го курсу спеціальності «будівництво та цивільна інженерія»: «Ми, як справжні студенти, поєднували навчання з відпочинком. Відвідали історичні пам’ятки, прогулялись старовинними підвалами під площею  Ринок, побачили родзинку міста – фонтан зі світломузикою. Студенти в політехніці багато працюють не тільки теоретично, а й практично, науково-технічна база на високому рівні. Дуже хороша університетська бібліотека. Мені дуже сподобався такий досвід ознайомлення з університетами Європи, хочеться в майбутньому продовжити в тому ж дусі».

 

 

Віталій Козарь, студент 1-го курсу спеціальності «будівництво та цивільна інженерія»: «Навіть не володіючи польською, я завжди розумів, що мені хочуть сказати, адже спілкувались ми здебільшого використовуючи спеціальні технічні терміни, а навчальні програми у нас перегукуються. Сама будівля університету ошатна, гарна та комфортна прилегла територія. Сподобались умови практичної роботи з приладами і навчання, тобто сам геодезичний полігон. Всюди дуже чисто. І така чистота старанно підтримується. Дуже приємним видалось спілкування з викладачами кафедри геодезії, які запрошували нас приїхати до них ще».

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: