Новини

18.01.2017
4628

Благодійна ініціатива студентів-іноземців для ужгородських дітей

Благодійна ініціатива студентів-іноземців  для ужгородських дітей

Нещодавно студенти Медичного факультету №2 заснували благодійну волонтерську організацію SMILE – «Students medical international league». Першою акцією стала допомога дітям, які лікуються у Ужгородській міській дитячій лікарні. Для цього студенти-іноземці придбали та подарували лікарні сучасні медичні діагностичні прилади - інфрачервоний безконтактний термометр та пульсоксиметр, що вимірює частоту пульсу й насичення гемоглобіну киснем.

Як зазначають учасники SMILE, їх мета – волонтерська активність, допомога медичним закладам Ужгорода. Також планують реалізовувати гуманітарні проекти, у тому числі безкоштовний тренінг з англійської мови для всіх бажаючих.

Студент-медик Літон Бгомік переконує, що для іноземних студентів є важливим налагодження добрих відносин з місцевими мешканцями. «Щоб бути добрим лікарем, треба мати багато практики, яка неможлива без добрих взаємовідносин з пацієнтом. Без довірливих відносин лікаря і хворого неможливе ефективне лікування. Тому ми намагаємося допомогти хворим, стати з ними ближчими».

 

 

Декан медичного факультету №2 Василь Калій підтримує ініціативу студентів, зазначає: «Ми почали рік з доброї справи. Це - перший крок, і я впевнений, що ініціатива матиме розвиток, нею будуть охоплені й інші медичні заклади Ужгорода. Студенти обрали ужгородську міську дитячу лікарню тому, що до них тут добре ставляться, тут є діти, які завжди потребують дбайливої опіки. Студенти-медики справді об’єктивно бачать ситуацію в лікарнях, розуміють, чого не вистачає. Тому  в цій діяльності ми надаватимемо таку допомогу медичним закладам, яка дійсно необхідна».

 

 

Завідувач відділення ужгородської міської дитячої лікарні Андріяна Янковська зазначає: «Нам дуже приємно співпрацювати зі студентами-іноземцями. Хочу зауважити, що вони радо спілкуються з нашими пацієнтами, медичним персоналом. Були навіть такі випадки, коли вони бачили, що в нас є покинуті діти, то не лишалися осторонь, навпаки -  й «памперси» приносили, інші предмети догляду для дитини, надавали багато допомоги».

Після успішного старту благодійної ініціативи студенти-іноземці налаштовані продовжити волонтерську діяльність в рамках спільноти SMILE та реалізовувати нові гуманітарні й соціальні проекти.

 

Олексій Шафраньош

Прес-служба УжНУ

Категорії: