10.05.2019

Алергодерматози – актуально про головне

Такою була тема семінарського заняття з клінічними ординаторами-іноземцями, яке 10 травня 2019 року провела асистент кафедри нейрореабілітації із курсами медичної психології, пульмонології та фтизіатрії Іваньо Тетяна Володимирівна.

В Україні на алергічні захворювання в цілому хворіє близько 25% населення, з них у 3-7% реєструють алергічні захворювання шкіри (алергодерматози).

Алергодерматози – це група гострих та хронічних захворювань шкіри, до яких відносять алергічний дерматит, екзему, токсикоалергічні дерматити, атопічний дерматит та ін.

Головні причини збільшення кількості хворих на алергодерматози пов’язані з низкою чинників як екзогенного (неповноцінне, неякісне харчування, забруднення навколишнього середовища, неконтрольоване застосування лікарських засобів, зловживання алкоголем), так і ендогенного (генетична детермінованість, розлади травної, імунної, ендокринної, нервової систем, обмінні порушення тощо) характеру.

За даними клінічних спостережень алергодерматози за останні роки характеризуються поширеним ураженням шкіри, тенденцією до хронізації патологічного процесу, частими тривалими рецидивами з формуванням резистентності до традиційних методів їх лікування, що є причиною тривалої непрацездатності пацієнтів, зниження якості їх життя та соціальної активності.