В УжНУ розпочала роботу VIII Українська конференція з фізики напівпровідників

У вівторок, 2 жовтня, в Ужгородському національному університеті розпочала свою роботу VIII Українська конференція з фізики напівпровідників УНКФН – 8. ЇЇ організаторами є Національна Академія наук України, Міністерство освіти та науки України, Наукова рада з проблеми «Фізика напівпровідників і діелектриків» при Відділенні фізики і астрономії Національної Академії наук України, Українське фізичне товариство, Інститут фізики напівпровідників ім. В. Лашкарьова НАН України, Ужгородський національний університет та Інститут електронної фізики НАН України.

На урочистому відкритті конференції виступили університетський народна чоловіча хорова капела «Боян» та Заслужений академічний Закарпатський народний хор. Ректор Володимир Смоланка відкриваючи науковий захід зазначив: «Нам дуже приємно в стінах університету приймати наукову конференцію такого високого рівня. Я впевнений, що учасникам є про що поговорити, поділитися новітніми науковими здобутками, обговорити значну кількість проблем, що торкаються фізики напівпровідників».

Заступник міністра освіти і науки України, доктор фізико-математичних наук Максим Стріха наголосив: «Я щасливий бути тут, на цьому заході, адже конференція присвячена фізиці напівпровідників, якій я присвятив усе своє життя. По-друге, я щасливий адже ми зібралися в Ужгороді, прекрасному місті, невеликому за розмірами, але значному за своїми інтелектуальними здобутками».

На конференції вчені з провідних наукових центрів України та із-за кордону представлятимуть нові результати, стан і перспективи досліджень в області фізики напівпровідників. Основними напрямками роботи конференції є: нові фізичні явища в об’ємі та на поверхні напівпровідників, фізичні явища у низькорозмірних структурах, фізика напівпровідникових приладів, проблемні питання мікро- та наноелектроніки, сучасні фізико-технічні аспекти напівпровідникової сенсорики та оптоелектроніки, надвисокочастотна та терагерцова електроніка, матеріалознавство, технології та діагностика напівпровідникових матеріалів. Загалом робота конференції триватиме до 4 жовтня.