Новини

15.01.2023
89

На юрфаці УжНУ пройшов науковий семінар з «Забезпечення права на правову допомогу в умовах воєнного стану»

На юрфаці УжНУ пройшов науковий семінар з «Забезпечення права на правову допомогу в умовах воєнного стану»

Минулого тижня на юридичному факультеті УжНУ відбувся інтерактивний семінар у змішаному форматі на тему «Забезпечення права на правову допомогу в умовах воєнного стану», участь у якому взяли правники; науковці; державні та муніципальні установи, організації; громадські, волонтерські та благодійні організації; внутрішньо переміщені особи; військовослужбовці та члени їх родини.

Проводив семінар «Центр правової підтримки осіб, постраждалих внаслідок військового вторгнення» Національної академії правових наук України та ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

Під час вітального слова до учасників семінару декан юридичного факультету Ярослав Лазур нагадав учасникам, що Центр був створений для надання юридичної підтримки переселенців, які були змушені залишити свої домівки внаслідок російської агресії, а також органів місцевого самоврядування, державних органів, волонтерів, військових та їх сімей, що нині працюють в умовах воєнного стану та допомагають на всіх рівнях всім, хто цього потребує.

За цей час Центр провів серію семінарів та тренінгів на правову тематику, надавав консультації біженцям, волонтерам та фахівцям тощо.

Заслуги науковців юридичного факультету УжНУ та Національної академії правових наук України відзначив, зокрема, й заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації Петро Добромільський. Він подякував їм за постійну допомогу з самого початку війну, а також наголосив на важливості таких семінарів.

Також участь у заході взяв директор регіонального Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області   Василь Попадинець. Він, зокрема, подякував за постійну співпрацю та висловив сподівання на продовження такого партнерства.  А також розповів про роботу структури, яку очолює, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.  

«Війна змінила все. Зокрема й нашу роботу. З перших днів ми переналаштували свою діяльність в напрямку надання правової допомоги переселенцям. Всі наші юристи надавали допомогу на пунктах пропуску, на кордонах, у центрах біженців. Тісно співпрацюємо з органами місцевого самоврядування. Крім того, започаткували роботу з фіксації воєнних злочинів», – розказав Василь Попадинець.

Після вступної частини доктор юридичних наук Дмитро Бєлов виступив перед присутніми з доповіддю про диджиталізацію в механізмі захисту тимчасово переміщених осіб.

Директор Ужгородського місцевого центру з надання БПВД  Михайло Давиденко докладніше розповів про практичні аспекти та правові гарантії надання правової допомоги.

Категорії: