Новини

10.12.2022
144

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва ВРУ, юридичні факультету УжНУ та Карлового університету провели міжнародний круглий стіл «Збройна агресія РФ проти України як виклик міжнародному правопорядку»

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва ВРУ, юридичні факультету УжНУ та Карлового університету провели міжнародний круглий стіл «Збройна агресія РФ проти України як виклик міжнародному правопорядку»

Кафедри міжнародного права юридичних факультетів УжНУ та Карлового університету спільно з Комітетом  з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва ВРУ провели Міжнародний науково-практичний круглий стіл «Збройна агресія РФ проти України як виклик міжнародному правопорядку».

Участь у круглому столі взяли провідні правознавці Карлового університету, а також викладачі права українських юридичних шкіл.

Захід відкрив Олександр Копиленко, заступник голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва ВРУ, академік НАН України. Саме він і був ініціатором проведення круглого столу. Олександр Любимович вважає, що російська агресія в Україні призвела до серйозних викликів перед міжнародною спільнотою правознавців, на які вони повинні фахово та вичерпно відповісти. 

Декан юридичного факультету Ярослав Лазур подякував всім науковцям, які відгукнулися на запрошення до дискусії на таку актуальну для України та для всього цивілізованого світу тему.

Вчинок агресора, який в 2014 році анексував Крим та розв’язав війну на Донбасі, а 24 лютого розпочав широкомасштабну агресію проти України, не лише призвів до страшних жертв та руйнувань в Україні, але й намагається зруйнувати весь міжнародний правопорядок.

Як цьому протидіяти та яким міжнародний правопорядок буде після українсько-російської війни, юристам потрібно обговорювати вже зараз.  

Алла Тимофеєва, старший викладач кафедри міжнародного права юридичного факультету Карлового університету, експерт Центру з прав людини UNCE, запевнила, що тема українсько-російської війни, зокрема правові аспекти та виклики, які поставила війна перед міжнародним правознавством, дуже цікавлять чеських юридичних науковців, тому Карловий університет і приєднався до організації цього експертного обговорення.

Також участь в роботі круглого столу взяли:

Мілан Ліповськийстарший викладач і науковий секретар кафедри міжнародного права юридичного факультету Карлового університету.

Ольга Буткевич– Президент Української Асоціації Міжнародного права, доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

Тетяна Сироїд – доктор юридичних наук, професор, завкафедри міжнародного і європейського права Харківського національного університету імені Василя Назаровича Каразіна.

Олеся Трагнюк – професор кафедри Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. 

Роман Максимович – представник кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства факультету міжнародних відносин Національного авіаційного університету.

Володимир Лисик- доцент кафедри міжнародного права Львівського національного університету імені Івана Франка.

Захар Тропін - доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Іван Колотуха - доцент кафедри міжнародного права юридичного факультету Ужгородського національного університету.

Юлія Боброва - доцент кафедри міжнародного права юридичного факультету Ужгородського національного університету.

Юрій Волошин - професор, Заслужений юрист України, декан факультету міжнародних відносин Національного авіаційного університету.

Марина Головатенко - представник факультету міжнародних відносин Національного авіаційного університету.

Яна Матієва - представник факультету міжнародних відносин Національного авіаційного університету.

Вікторія Мулявка - представник факультету міжнародних відносин Національного авіаційного університету.

Представниці делегації з Австрійського інтеграційного фонду Марія Дем’яник та Олександра Федорова.

Ми дякуємо всім учасникам та відвідувачам круглого столу та сподіваємося, що він стане лише початком серії експертних дискусій та подальших наукових напрацювань щодо нового міжнародного правопорядку після завершення українсько-російської війни.

 

Категорії: