18.09.2021
1984

Заступниця Міністра охорони здоров'я Ірина Володимирівна Микичак провела робочу зустріч з випускниками медичного факультету УжНУ

У четвер в рамках робочого візиту на Закарпаття заступниця Міністра охорони здоров’я Ірина Володимирівна Микичак виділила час для зустрічі із випускниками-медиками. Темою обговорень у конференцзалі ректорату став новий порядок підготовки лікарів у інтернатурі, який вступає в дію вже з 1 січня 2022 року.

Попередній порядок був розроблений ще далекого 1996 року і грунтувався на радянській моделі охорони здоров’я. Особливо гостро потреба в його оновленні постала після автономізації закладів охорони здоров’я – баз інтернатури та виведення їх з-під управління обласних державних адміністрацій. У новому положенні зменшено та укрупнено спеціальності інтернатури, що даватиме більше свободи молодому лікарю щодо вибору подальшої роботи, переглянуто строки навчання, зменшено аудиторну частину та збільшено практичну частину підготовки на базах стажування. Також усунуто ряд корупційних ризиків за допомогою запровадження єдиного рейтингового розподілу на місця інтернатури, який базуватиметься на результатах Єдиного державного кваліфікаційного іспиту КРОК-2 та в якому на однакових умовах братимуть участь студенти бюджетної та контрактної форм навчання.  Однак вибір місць та спеціальностей інтернатури з цього року буде обмежений уведеними в електронну систему вакансіями в закладах охорони здоров’я – таким чином планується усунути проблему диспропорції між фактичною потребою закладів охорони здоров’я та розподілом інтернів за спеціальностями інтернатури. Про ці та інші новації з перших вуст дізнавались майбутні інтерни, а також зацікавлені батьки та представники медичного факультету та факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки.

Зустріч проходила у форматі живого та активного діалогу, студенти та викладачі задавали турбуючі їх питання та мали можливість не лише ознайомитись із офіційною позицією МОЗ України, але й отримати поради з особистого багатого досвіду Ірини Володимирівни як практикуючого лікаря та управлінця в галузі охорони здоров’я.

Директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації Анатолій Олександрович Пшеничний підбив підсумки зустрічі та побажав випускникам вибирати лікарську спеціальність за покликом душі, а не за бажанням залишатись чим ближче до батьківського дому. І запевнив, що медицина нарешті починає отримувати належну увагу в нашій державі, і обізнаність та кваліфікованість наших випускників обов’язково знайдуть свою високу оцінку і винагороду у їх майбутньому професійному житті.