Ініціатива єднання із британськими університетами: УжНУ підписав договір про співпрацю із університетом Центрального Ланкаширу
У вівторок, 28 червня, відбулася українсько-британська конференція, присвячена програмі «Ініціативі Єднання», під час якої 25 українських та 25 британських університетів підписали договори про співпрацю. Серед українських вишів – УжНУ, який співпрацюватиме із університетом Центрального Ланкаширу.
Конференція відбулася за сприяння Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту у партнерстві з об’єднанням університетів Великої Британії та Cormack Consultancy Group, за участю Посла Великої Британії в Україні Мелінди Сіммонс та Посла України у Великій Британії Вадима Пристайка. На зустрічі також були присутні ректор УжНУ Володимир Смоланка, проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел та начальник відділу міжнародних зв’язків Оксана Свєженцева.
Ініціатива єднання покликана об’єднати зусилля українських університетів з британськими вишами-побратимами, які мають схожі профілі, розміри та спеціальності. «Ми надзвичайно пишаємося, що потрапили до когорти 25 кращих українських університетів, які були обрані для підписання цих угод. Це створює нові можливості для співпраці з одним із провідних університетів Великої Британії, ми вже мали контакт із нашими колегами, окреслили основні площини розвитку співпраці із університетом Центрального Ланкаширу» - наголосив ректор Володимир Смоланка.
University of Central Lancashire (UCLan, Університет Центрального Ланкаширу) - один із найбільших університетів Великобританії, розташований на північному заході Англії. Наразі кількість викладачів та студентів нараховує майже 38 000 осіб. Він входить в топ-20 університетів Сполученого Королівства за кількістю студентів.
Українсько-британська Ініціатива єднання має допомогти українським університетам знайти надійних партнерів, які підтримуватимуть зв’язок між студентством та академічною спільнотою вишів. Університети-партнери в процесі співпраці краще зрозуміють потреби та виклики, які стоять перед конкретними українськими закладами вищої освіти. Завдяки цьому британські виші зможуть надавати необхідну підтримку українським закладам вищої освіти.
Серед напрямів підтримки та довгострокової співпраці – забезпечення безперервності проведення досліджень та наукової роботи на базі британських партнерів для тих українських університетів, які зазнали руйнувань або пошкодження приміщень; створення краудфандингової платформи для підтримки дослідних проектів та стартапів українських науковців і студентів; розвиток українських студій у британських університетах-побратимах; допомога з онлайн-інструментами оцінювання, серверами та технічною підтримкою; надання студентам, які володіють англійською мовою, можливості проходити онлайн-модулі британських університетів з кредитами, які визнає та зараховує український університет; розробка й запровадження програм подвійних дипломів та проведення спільних досліджень.
Інформаційно-видавничий центр