Новини

27.12.2018
419

Про інновації та енергоефективність говорили на першому засіданні Регіонального Альянсу Danube Energy+

Про інновації та енергоефективність говорили на першому  засіданні Регіонального Альянсу Danube Energy+

У середу, 26 грудня, в УжНУ відбулося перше  засідання Регіонального Альянсу Danube Energy+.  Міжнародний проект має на меті створення сприятливого середовища, яке буде підтримувати молодих інноваторів у започаткуванні змін у сфері сталої енергетики, шляхом створення інноваційних підприємств у Дунайському макрорегіоні.

На першому  засіданні Регіонального Альянсу були присутні представники Ужгородського національного університету, Закарпатської ОДА, ужгородської міської ради, громадських організацій краю та обговорили напрямки спільної роботи, основні завдання Регіонального Альянсу в проекті Danube Energy+.

Менеджер проекту Наталія Носа окреслила проблематику зустрічі, структуру проекту «Danube Energy+»    зокрема  зазначила, що серед партнерів проекту – організації з Німеччини, Болгарії, Словаччини, Словенії, Хорватії,Чехії, Румунії, Сербії та України. 

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Мирослава Лендьел наголосила, що: «Університет приділяє значну увагу питанню енергозбереження, зокрема здійснюючи наукові дослідження та впроваджуючи програми енергоефективності. Також ми є значним гравцем в українських та міжнародних проектах, які стосуються сфери енергозбереження. Ми маємо сподівання, що УжНУ відіграє роль інноватора, а наші фахівці запропонують нові патентовані технології у цій галузі».

В ході зустрічі експерт проекту Energy+, консультант Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Олег Лукша розповів про роль органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, вишів та наукових закладів у розвиток і впровадження інновацій у сфері енергоефективності. 

Менеджер проекту Аліна Носа розповіла присутнім про цілі, напрямки проекту та його очікувані результати. «Серед конкретних цілей, які передбачаються  - поглиблення знань ключових регіональних зацікавлених сторін у підтримці потенціалу молодих новаторів, підтримка й просування діяльності молодих новаторів на шляху до їх успішних компаній. Також важливою ціллю є створення стійких структур у регіональних екосистемах для створення довгострокового сприятливого середовища» - наголосила Аліна Носа. 

В УжНУ вже три роки поспіль діє Стартап-центр, проводиться щорічний конкурс, який відбувається в три етапи, та викликає неабияке зацікавлення в студентів-новаторів – розповіла начальник науково-дослідної частини університету Ірина Грабова. «Ми запрошуємо на цей конкурс представників бізнесу, щоб молоді автори знайшли підтримку та мали можливість впроваджувати власні ідеї. Також університет приділяє значну увагу патентній діяльності та забезпеченню права інтелектуальної власності, бере на себе оформлення супровідної документації, та сплачує відповідні внески за патентування» - зазначила Ірина Грабова.

Загалом діяльність Регіонального Альянсу Danube Energy+ поділятиметься на декілька етапів, спочатку на регіональному рівні,  потім – на міжнародному, де відбуватиметься залучення всіх партнерів проекту. Загальний період проекту – 3 роки.

 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: