Новини

22.10.2018
1340

73-річницю Ужгородський університет відзначив під гаслом «Зростаймо разом!»

73-річницю Ужгородський університет відзначив під гаслом «Зростаймо разом!»

Переповнений найбільший конференц-зал найпотужнішого вишу Закарпаття:
ужнівці в колі вітчизняних і зарубіжних (зі Сполучених Штатів Америки, Словаччини, Угорщини, Румунії, Чехії) колег, представників міської та обласної влади, бізнес-структур святкували 73-й рік народження університету. Лейтмотивом заходу став слоган «Зростаймо разом!». 

Розпочали засідання з Гімну України, традиційного екскурсу в історію, зокрема згадки про доленосну постанову «Про відкриття державного університету в м. Ужгороді» від 18 жовтня 1945 року, вітального слова ректора Володимира Смоланки

«Зазвичай у день народження заведено оцінювати рік, що минув, але також хочеться зазирнути в майбутнє. У цьому контексті пригадую чудовий вислів Оскара Уайльда: «Ніщо так не допомагає творити майбутнє, як смілива мрія». Хто б міг подумати п’ять років тому, що УжНУ буде у верхівках рейтингів кращих університетів України, а в розпал енергетичної кризи ми не припинимо навчання ні на день; що в найкритичніші роки, коли закарпатські школи випускали найменше одинадцятикласників, наш виш буде в п’ятнадцятці за кількістю зарахованих. Тішить, що все це – реальність. До того ж нещодавно УжНУ долучився до Великої хартії університетів Європи. Тож ми зростаємо разом!». 

Відтак із вітальними промовами виступили гості. Народний депутат України Роберт Горват подякував за багаторічну співпрацю й висловив упевненість, що вона продовжиться. Пан Горват також вручив Почесну грамоту Верховної Ради доктору історичних наук, професорові УжНУ Сергію Федаці

Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс і заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак пообіцяли й надалі розвивати спільні проекти (як-от: налагодження співпраці відділення богемістики УжНУ й краю Височина (Чехія), Літній університет, стажування студентів). Також високопосадовці нагородили працівників нашого вишу грамотами. Варто додати: О.Білак передав університетові запрошення із німецького Дармштадта, який напередодні відвідала делегація з Ужгорода, узяти участь у виставці європейських ВНЗ (січень 2019-го). 

 

Василь Яблонський, перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, у промові звернув увагу на те, що найбільший навчальний заклад Закарпаття демонструє толерантні міжнаціональні відносини, адже в ньому із майже 14 000 студентів понад тисячу — громадяни 36 країн.

Член колегіуму ректора Карлового університету в Празі Ян Благослав Лашек відзначив активну співпрацю з юридичним факультетом УжНУ, висловив радість, що невдовзі запровадять обмін представниками медичного напряму. Наостанок професор зауважив, що Карлів виш дарує бібліотеці Ужгородського університету фахову літературу.

Заступник голови Національної науково-технологічної асоціації України Юрій Сенюк акцентував: через два роки Ужгородський університет відзначатиме 75-ліття, а отже, пройшов своєрідні три покоління.

«Перші 25 років ви ставали класичним вишем, потім — дослідницьким, орієнтованим на комерціалізацію досліджень. Сподіваюся, третє покоління зустрінете як фактично підприємницький університет, який генеруватиме достатньо синергії для інноваційного розвитку нашої країни. У вас є все для цього. Тішуся, що спільно з нашою асоціацією УжНУ реалізує проект, пов’язаний із транскордонною кооперацією. Бажаю вишу флагманського курсу!», — зауважив пан Сенюк.

Своєю чергою, заступник начальника міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях Микола Трофименко виконав приємну місію. Він нагородив грамотами з нагоди 100-річчя від заснування державної служби ректора Володимира Смоланку й декана факультету суспільних наук Юрія Остапця за сприяння в підготовці кадрів. 

Після численних привітань від гостей низці працівників Ужгородського університету вручили грамоти під акомпанемент камерного оркестру Закарпатської філармонії. Відтак присутні переглянули ролик, створений Медіацентром до 73-ї річниці університету.

Тож зростаймо разом та спільною працею примножуймо успіхи!

Більше - на сайті Медіацентру

 

Ольга Брайлян,

фото Віталія Завадяка,
настроєвий відеоролик Роберта Паппа

Категорії: