25.05.2020

Студентка Ольга Галега – гордість хімічного факультету УжНУ, яка є взірцем для цьогорічних абітурієнтів.

Напередодні Дня хіміка (останньої неділі травня) та з наближенням цьогорічної вступної кампанії ведемо розмову з гордістю нашого факультету ‒ першокурсницею Ольгою Галегою, яка є яскравим прикладом для теперішніх абітурієнтів. Ольга має рекордне досягнення – минулого року за результатами ЗНО в загальному рейтингу вона здобула максимально можливі 200 балів! Представниця хімічного факультету УжНУ розповіла історію власного успіху, яка безумовно буде цікавою й корисною для цьогорічних вступників.

‒ Чому саме хімія?

– З самого початку навчання мені більше подобалися природничі предмети. Після 8 класу батьки віддали мене до репетитора з хімії, бо в мене були явні проблеми з цим предметом. Оцінки мала хороші, бо все добре вивчала «напам’ять», але мені було соромно перед собою, що часто не розумію матеріалу. Вчителька, до якої я ходила на додаткові заняття, мабуть, найкраща в Свалявському районі. На першому занятті сказала мені: «Буду продовжувати з тобою займатися, якщо бачитиму результат. Якщо ні – ми прощаємося». Коли я почула ці слова, зізнаюся, стало страшно, але цим педагог заохотила мене вчитися. В 9 класі я взяла участь у районній олімпіаді з хімії, де здобула І місце. На обласному етапі посіла ІІІ місце. Змагання відбувалися на хімічному факультеті УжНУ. Тут я не тільки побачила, а й змогла самостійно зробити досліди. Це ще більше заохотило мене вивчати хімію. В 11 класі я також посіла третє місце на олімпіаді. І це вже був вирішальний момент, що саме хімія – моє захоплення, моє все.

Які були результати за ЗНО та як вдалося здобути 200 балів у загальному рейтингу?

– Хімію я склала на 192, українську – на 183, математику – на 172 бали. Двісті балів вийшло завдяки додатковим показникам за призові місця в обласних олімпіадах. Також ураховувався коефіцієнт, оскільки проживаю в сільській місцевості – я з села Неліпина Свалявського району.

Скільки часу зайняла підготовка до ЗНО?

– До ЗНО з української мови готувалася два роки, з математики – рік. На заняття з хімії ходила загалом чотири роки, але саме до ЗНО готувалася останній рік.

‒ Як пройшла перша сесія в університеті? Які предмети стали улюбленими?

– Зимова сесія минула із хвилюванням, адже вона перша. Але я все склала «автоматом». Більшість – на «відмінно», тільки з історії України одержала оцінку «добре». Найулюбленішими предметами є хімія і вища математика. До речі, у школі мені подобалося вивчати математику, навіть замислювалася про вступ на математичний факультет.

‒ Які основні відмінності між шкільним та університетським навчанням?

– Як на мене, то відмінності значні. У школі педагоги змушували вчитися, контролювали все. В університеті – по-іншому. Ніхто нікого не спонукає, все в інтересах студентів. Інколи важко, бо можеш розслабитися, а потім перед модулем хочеться все й одразу вивчити, що неможливо. Але я вже збагнула, як слід планувати час.

‒ Як проводите вільний час?

– Із другого класу батьки віддали мене до музичної школи, де я опанувала гру на фортепіано. У вільний час можу грати на цьому інструменті, що приносить мені задоволення та є певним антистресом.

‒ Чому обрали Ужгородський університет? Що порадите цьогорічним абітурієнтам?

– Обрала УжНУ, бо це університет з європейським характером, належить до кращих вишів України. Здійснюється обмін студентами з багатьма країнами, що вважаю великим досвідом для молоді та заохоченням навчатися. Усім абітурієнтам і студентам раджу вчитися й не відкладати все на потім, бо без знань обійтися неможливо.

За матеріалами Ольги Брайлян.