26.11.2021

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
  • 6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України, в рамках проекту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали:

1. Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:
  1. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті, доступний за посиланням: https://vimeo.com/477933967.
  2. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри, який доступний за посиланням: https://vimeo.com/292080839.
  3. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді, доступний за посиланням: https://rm.coe.int/learn-about-your-rights-in-a-digital-environment-ukr/1680a052c2.

Всі вищевказані та інші матеріали проекту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» розміщені на сайтах Міністерства освіти і науки України та Офісу Ради Європи за посиланням: https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating-violence-against-children-in-ukraine.

У Державному вищому навчальному закладі «Ужгородський національний університет», надаються безкоштовні психологічні консультації та соціально-психологічний супровід студентів, що зазнали домашнього насильства: емоційного, економічного, сексуального та фізичного.

Розпочати розмову щодо будь-якої форми насильства вкрай важко. Адже йдеться про родину та стосунки між найріднішими людьми. Але, якщо Ви стикнулися із насильством, перебуваєте тривалий час у ситуації невизначеності, щодо спілкування з рідними надалі, відчуваєте напруження, тривогу, страх, розчарування у людях, рекомендуємо Вам звернутися по кваліфіковану допомогу психологів.

Разом із психологом можна спробувати знайти рішення Вашої проблеми, яка наразі може здаватися такою, що її важко вирішити, або, навіть, неможливо вирішити. Людина, що зазнала насильства, часто перебуває у стані пригнічення, розчарування у собі та людях, переживає сором та провину через свою ненависть до агресора, що спричинив насильство. Або переживає безсилля змінити життя на краще. Ці почуття нормальні, і потребують вирішення ситуації конфлікту в родині.

Отож, Ви маєте право розповісти іншій людині про свій біль та шукати допомоги. Ваше звернення може стати для Вас початком нового життя, де панують захист, довіра, турбота та близькість між рідними людьми.

У разі необхідності надання психологічної допомоги, Ви можете, за попереднім записом, звернутися до провідного фахівця відділу соціально-психологічної служби УжНУ – Кулакової Світлани Вікторівни (психолог Всеукраїнського реєстру психологів НПА, член Національної психологічної асоціації). Індивідуальна консультативна допомога може надаватися також в онлайн-формі.

Контактна інформація:

Адреса: м. Ужгород, вул. Університетська, 12а (гуртожиток № 5)

Тел.: +380 95 883 33 79

Графік роботи: