19.05.2022

В Закарпатському художньому музеї ім. Й. Бокшая вшанували пам'ять лауреатів Шевченківської премії Івана Чендея та Петра Скунця

На 2022 рік припали ювілеї двох закарпатських письменників, корифеїв української літератури, лауреатів Шевченківської премії та видатних випускників Ужгородського національного університету — Івана Чендея (100-річчя) і Петра Скунця (80-річчя). Ці дати, відповідно до Постанови Верховної Ради України, відзначаються на державному рівні. У четвер, 19 травня, в Закарпатському художньому музеї ім. Й. Бокшая інтелектуали краю зібралися для вшанування пам'яті митців.

Організував захід заступник голови Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, завідувач філіалу обласного художнього музею ім. Йосипа Бокшая «Народний літературний музей Закарпаття» Василь Густі. Слово про ювілярів мовили: директор департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОВА Євген Тищук, заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай, директор Інформаційно-видавничого центру УжНУ Василь Ільницький, професор УжНУ Сергій Федака, члени родини ювілярів – Марія Чендей-Трещак та Наталія Скунць, а також інші гості.

Нещодавно в Ужгородському національному університеті кафедра української літератури організувала дві Всеукраїнські наукові конференції, щоб відзначити ювілеї видатних митців – «Творчі горизонти Івана Чендея» та «Петро Скунць – поет, перекладач, журналіст, громадський діяч».