Новини

06.10.2017
3407

В УжНУ вперше відбувся міжнародний захист кандидатської дисертації

 В УжНУ вперше відбувся міжнародний захист кандидатської дисертації

У п’ятницю, 6 жовтня, на засіданні спеціалізованої вченої ради  фізичного факультету УжНУ відбулася знакова подія – перший на Закарпатті, та один з перших в Україні, міжнародний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук (доктора філософії).

На захисті була представлена робота випускника фізичного факультету, здобувача кафедри фізики напівпровідників Василя Швалі, керівниками якої стали член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Юліан Височанський та доктор фізико-математичних наук, професор Альберто Олеага з Університету країни Басків (Більбао, Іспанія). Серед членів вченої захисті були присутні провідні науковці-фізики, проректори УжНУ, члени спеціалізованої вченої ради професори Олександр Сливка та Ігор Студеняк.

Член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Юліан Миронович Височанський

Співкерівник  наукової роботи, професор Юліан Височанський відзначив, що фізики УжНУ та іспанські науковці вже багато років плідно співпрацюють, мають чимало спільних публікацій у провідних світових наукових виданнях. «Згідно з угодою між УжНУ та Університетом країни Басків, ми фактично чи не перші в Україні реалізуємо одночасний подвійний захист наукової роботи. Суттєво, що науковий ступінь не потрібно буде нострифікувати, адже він одночасно визнаватиметься в Україні, й за кордоном».

Здобувач кафедри фізики напівпровідників фізичного факультету УжНУ, Василь Іванович Шваля

Професор Альберто Олеага акцентував увагу на тому, що подвійний захист наукової роботи - це нова і дуже важлива можливість для розширення потужної співпраці між науковцями УжНУ та Університету країни Басків: «Це мій другий візит в Україну й перший до Ужгорода. Мені дуже приємно бути тут, на захисті мого аспіранта  Василя Швалі. Ми дуже задоволені нашою співпрацею, рівень науковця є високим, я маю надію на позитивний захист, ми разом працювали більше двох років над цією науковою проблематикою».

Професор Альберто Олеага з Університету країни Басків (Більбао, Іспанія)

Декан фізичного факультету професор Володимир Лазур наголосив на важливості міжнародної співпраці, зазначивши, що експериментальна частина наукової роботи здійснювалася на обладнанні в Іспанії. «Наразі ми вже маємо декілька  наших працівників, які працюють з двома науковими керівниками.  Вважаю, що це великий крок для фізичної науки в Україні й однозначний стимул займатися нею для молодих науковців».

Олексій Шафраньош, фото Вероніки Кобаль

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: