Кафедра фізичного виховання

Кафедра фізичного виховання була створена навесні 1948 року як самостійний структурний підрозділ вишу і на сьогодні є однією з найстарших кафедр в університеті. Вона знаходиться в приміщені спортивно-оздоровчого комплексу ДВНЗ «УжНУ» поряд з сучасними спортивними залами, плавальним басейном, просторими аудиторіями, спортивними майданчиками, футбольним полем. Це дає змогу якісно проводити заняття з фізичного виховання зі студентами вишу, забезпечувати на високому рівні проведення спортивних тренувань та змагань з багатьох популярних на Закарпатті видів спорту. А наявність у спортивно-оздоровчому комплексі навчальних аудиторій, оснащених мультимедійною технікою, дозволяє на професійному рівні проводити лекційні і семінарські заняття з студентами, що проходять підготовку за спеціальністю «фізична культура і спорт».

Нагородження переможців та призерів з легкоатлетичного кросу проводить професор кафедри фізичного виховання Михайлович С.О.

Для студентів, які мають бажання та відповідну спортивну підготовку, працюють секції з 13 видів спорту, серед яких найбільшою популярністю користуються футбол, волейбол, плавання, пауерліфтинг, настільний теніс, ритмічна гімнастика та інші. Збірні команди вишу щорічно приймають участь в універсіадах серед вищих навчальних закладів, а студенти, які досягли найвищих показників у спорті, виборюють призові місця у змаганнях на першість України та міжнародних змаганнях. Юнаки і дівчата з вадами здоров'я мають змогу займатися лікувальною фізичною культурою в спеціальних медичних групах під керівництвом висококваліфікованих педагогів.

На кафедрі працюють досвідчені викладачі, серед яких є професор, кандидати наук, доценти, майстри спорту. Вони підготували не одне покоління висококласних спортсменів. За останні 5 років четверо викладачів кафедри захистили кандидатські дисертації.

За ініціативою завідувача кафедри Маріонди І.І. у 2016 році підписано Меморандум порозуміння між факультетом спорту університету Порту (Португальська Республіка) та кафедрою фізичного виховання ДВНЗ «УжНУ» (Україна). У межах взаємно узгоджених галузей досліджень домовилися про загальні форми співпраці: модернізація та поширення нових навчальних програм, методів викладання; участь у методичних семінарах, наукових конференціях; обмін професорсько-викладацьким складом; обмін студентами; спільна організація курсів, стажувань, конференцій та семінарів; організація спільних магістерських та аспірантських програм; спільні дослідницькі проекти, що включає можливість участі в державних і недержавних програмах; організація обмінів у сфері спорту; розвиток популярних видів рухової активності; проведення спільних спортивних змагань; інші форми співпраці між університетами з врахуванням взаємних інтересів.

Відкриття 64-ої спартакіади  ДВНЗ "УжНУ"

У 2015 році кафедра отримала ліцензію МОН України на провадження освітньої діяльності за напрямом підготовки «Фізичне виховання» з ліцензійним обсягом 30 осіб. У 2016 навчальному році кафедрою отримано ще одну ліцензію МОН України на провадження освітньої діяльності за спеціальністю «Фізична культура і спорт» та збільшено ліцензійний обсяг набору до 60 осіб на денну форму навчання та 30 осіб на заочну форму.

Спеціальність «Фізична культура і спорт», яку отримуватимуть студенти, користується великою популярністю. Так, випускники можуть обіймати 35 посад, передбачених Державним класифікатором професій, а також відкривати власні приватні центри здоров'я та спорту.

 

 

 

Після закінчення навчання випускник може займати наступні посади:

 

-  Вчитель початкового навчально-виховного закладу;

-  Вчитель середнього навчально-виховного закладу;

-  Викладач професійного навчально-виховного закладу;

-  Викладач (методи навчання);

- Головний тренер команди (збірної, клубної);

- Директор школи (вищої спортивної майстерності, спеціалізованої дитячо-юнацької, спортивно-технічної тощо);

- Директор навчального (навчально-тренувального) центру;

- Директор (інший керівник) підприємства, закладу, організації фізкультурно-спортивної спрямованості;

-  Директор комплексу (оздоровчого, спортивного, туристського);

-  Віце-президент федерації виду спорту;

- Вища посадова особа суспільної організації;

-  Виконавчий директор федерації виду спорту;

- Президент федерації виду спорту;

- Голова спортивного клубу

-  Начальник навчального (навчально-тренувального) комплексу;

-  Начальник команди з виду спорту;

-  Керівник фізичним вихованням;

- Інструктор з фізичної культури;

-  Інструктор-методист з фізичної культури та спорту;

-  Інструктор – методист спортивної школи;

-  Інші.

З травня 2013 року загальноуніверситетську кафедру фізичного виховання очолив кандидат педагогічних наук, доцент, майстер спорту України з легкої атлетики Іван Іванович Маріонда.

На сьогоднішній день професорсько-викладацький склад кафедри налічує 31 висококваліфікованих фахівців, які професійно поєднують навчальну роботу зі спортивно-масовою та науковою, до якої залучають і студентів. А саме: 2 професори, 3 доценти, 2 кандидати педагогічних наук, 2 кандидати наук з фізичного виховання, 19 старших викладачів та 9 викладачів. З них: 2 Заслужених працівника фізичної культури і спорту України та 7 майстрів спорту.

Кафедра фізичного виховання здійснює такі основні види діяльності: навчально-виховну, науково-методичну та спортивно-масову.

Основним завданням кафедри сьогодні є удосконалення навчально-методичної роботи з фізичного виховання та наближення навчального процесу до освітніх норм і стандартів Болонської системи, а також впровадження сучасних наукових і спортивних тенденцій у формування здорового способу життя студентської молоді та формування у студентів основ теоретичних знань, практичних і методичних здібностей з фізичного виховання, набуття студентською молоддю досвіду в застосуванні здобутих цінностей впродовж життя в особистій, навчальній, професійній діяльності, в побуті та сім'ї.

Студенти університету протягом усього терміну навчання мають змогу вдосконалювати свою фізичну форму, використовуючи спортивну інфраструктуру університету: навчально-спортивний комплекс «Буревісник», який поєднує 2 спортивних зали, стадіон і один з кращих плавальних басейнів області.

Великою популярністю користується загальноуніверситетська Спартакіада серед студентів, яка проводиться з 1950 року. Зараз до її програми входять змагання з легкоатлетичного кросу, баскетболу, волейболу, легкої атлетики, міні-футболу, настільного тенісу, шахів та плавання. Окрім цього проводиться Спартакіада серед викладачів та співробітників університету, а також спортивні турніри та свята майже на усіх факультетах.

Для студентів, які мають відповідну спортивну підготовку, працюють спортивні секції з 9 видів спорту. Збірні команди університету щорічно приймають участь у студентській Спартакіаді серед вищих навчальних закладів області, а провідні студенти-спортсмени – у спортивних змаганнях самого вищого рангу нашої країни, так і за її межами.

Студенти з порушенням стану здоров'я займаються в спеціальних медичних групах під керівництвом висококваліфікованих спеціалістів.

Кафедра фізичного виховання розміщена у спортивному комплексі «Буревісник», який є кращим серед ВНЗ області, що дає змогу якісно проводити заняття з фізичного виховання і будувати тренувальний процес з багатьох популярних видів спорту.

Відповідальний за інформацію: Маріонда Іван Іванович
Дата оновлення сторінки: 20.06.2017